15 січня 1912 року народився Джеймс Едвін Орр

15 січня 1912 року в ірландському Белфасті народився Джеймс Едвін Орр, відомий проповідник і євангеліст, консультант самого Біллі Грема і автор десятків християнських книг, в яких створив цілу хроніку великих євангельських пробуджень у різних частинах світу.

Цікаво, що 15 січня стало дуже значною датою в житті Джеймса, так як в цей день він не тільки народився фізично, а й духовно, переживши покаяння, а пізніше в цей же день відбудеться його весілля і створення сім’ї, а потім – посвята в священики і капелани Військово-повітряних сил США.

Батько Джеймса Едвіна працював ювеліром і мав подвійне британсько-американське громадянство, яке перейшло і до дітей. Коли Джеймсу було 10 років батько помер, що поставило сім’ю перед складними фінансовими обставинами. Джеймс Едвін навчався в Технологічному коледжі Белфаста і майже вступив до Лондонського університету, але змушений був залишити навчання і піти на роботу клерком в булочну, щоб допомогти прогодувати сім’ю.

Десь близько 1930 року він разом зі своїм другом відчув велике бажання свідчить людям про Христа і вони почали організовувати євангелізації на вулицях Белфаста. Відчувши в собі покликання євангеліста, Джеймс відправляється до Лондона, де проповідує в церквах і знайомитися з багатьма християнськими лідерами. Звідси 20-річний юнак починає свої славні місіонерської подорожі по всьому світу. Тільки за першу половину 1935 року він відвідує Норвегію, Швецію, Данію, Фінляндію, Радянський Союз, Естонію, Польщу, Литву, Німеччину, Швейцарію, Францію, Голландію і Бельгію, а після кількох тижнів перерви в Лондоні відправляється до Угорщини, Туреччини, Греції , Палестини, Італії, Іспанії, Франції та Португалії. У вересні того ж року Дж. Едвін Орр перепливає океан і проповідує в ряді канадських міст, після чого починається його невпинне тримісячне турне по всім 48 американським штатам. На початку наступного року його вже чекали Нова Зеландія і Австралія, Південна Африка і Родезія.

Проповідуючи Христа по всьому світу, Джеймс Едвін Орр встигає знайти і свою супутницю по життю – Айві Мюрель Керол Карлсон, вінчання з якою відбулося 15 січня 1937 року. У їхній родині народилися четверо дітей.

Паралельно зі своїм служінням євангеліста Едвін Орр під час подорожей пише книги, які масово виходять щорічно – «Чи може Бог?» (Can God? 1934), «Ця обітниця для тебе» (This Promise Is to You, 1935), а в 1936 році видано цілих п’ять його книг – Times of Refreshing, Prove Me Now, This is the Victory, All Your Need, If Ye Abide. У своїх перших книгах Едвін ділиться тими чудесами, які здійснював Бог під час його євангелізаційних подорожей у різні країни.

У 1938 році Орр разом зі своєю командою відвідали Китай, знімаючи фільм, а весь наступний рік він збирав кошти для допомоги китайським дітям-сиротам під час війни.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

15 січня 1940 року відбулося його висвячення на пасторське служіння в баптистській церкві в Нью-Джерсі (США). Відчуваючи нестачу освіти, Джеймс Едвін навчається та отримує диплом магістра гуманітарних наук Північно-західного університету (Чикаго) в 1942 році, після чого вступає до школи військових капеланів Гарвардського університету. Паралельно отримує ступінь доктора теології в баптистській семінарії в Чикаго і стає капеланом Військово-повітряних сил США. За свою службу він отримав сім зірочок і залишив армію в званні майора.

З 1946 по 1948 рік він продовжує свою освіту в Оксфорді, підготувавши докторську дисертацію по Другому євангельському пробудженню в Британії. З 1949 року починаються його багаторічні виступи з відкритими лекціями по університетах різних країн світу, а в 1969, 1970 і 1971 рр. він отримує ще три докторські ступені відповідно від університетів Південної Африки, Серампура (Індія) і Лос-Анджелеса. З 1966 по 1981 рік він стає професором семінарії Фуллера.

Едвін Орр став знаменитим і в якості радника багатьох християнських лідерів – у першу чергу, Біллі Грема і Абрахама Верайде, який став родоначальником цілого руху християнських молитовних сніданків.

Життя цього славного християнського служителя, євангеліста і історика зупинилося в 1987 році. Після себе він залишив величезну спадщину – до 1993 року були опубліковані понад 40 його книг, у яких він описує великі євангельські пробудження в Британії та Америці, Індії та Африці, Азії і Південній Америці. Тож не дивно, що Біллі Грем писав про Джеймса Едвіна Орра, як про «найбільшого авторитета з історії християнських пробуджень».

Зображення: jedwinorr.com

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required