7 листопада 1918 року народився відомий американський баптистський пастор і проповідник Біллі Грем

7 листопада 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

7 листопада 1918 року народився відомий американський баптистський пастор і проповідник Біллі Грем, відомий громадський діяч.

Переживши власне покаяння від проповідей Мордехая Хема у 1934 році, Біллі Грем став одним з найвидатніших євангелістів у світі. Він проповідував більш ніж 215 мільйонам людей у 185 країнах.

Біллі Грем був радником при багатьох американських президентах, починаючи від Дуайта Ейзенхауера. Протягом більш ніж шістдесяти років Грем впливав на культуру Сполучених Штатів. Починаючи з 1954 року, його фотографія багаторазово з’являвся на обкладинках «Time» та інших національних журналів США, його ім’я потрапило в список ста найбільш впливових людей світу, надрукований у «Time». Інститут Геллапа 55 разів включав його у свій список найбільш шанованих осіб світу.

Він активно виступав за захист цивільних прав християн як в Америці, так і за її межами. У 1957 році Біллі Грем запросив Мартіна Лютера Кінга до спільної проповіді у Нью-Йорку і одним з перших почав проводити змішані богослужіння як для білих, так і темношкірі. Під час «холодної війни» Грем став першим євангелістом, який потрапив за «залізну завісу», де виступив перед великими натовпами із закликами до миру. Він рішуче засудив апартеїд у Південній Африці і відмовився приїхати з візитом, поки уряд ПАР не дозволив змішану присутність слухачів.

Радіопередачі із записом промов і проповідей Біллі Грема транслювалися на Радянський союз через закордонні релігійні радіостанції з 1983 року. Сам він з 1982 по 1992 роки неодноразово відвідував СРСР, вимовляючи десятки проповідей у євангельських і навіть православних церквах.

Під час святкування тисячоліття Хрещення Русі в 1988 році, Біллі Грем був запрошений у якості почесного гостя. Його називали «патріархом євангелізму в «імперії зла». А в 1992 році його проповідь на стадіоні в Москві слухали близько 155 тис. осіб, багато з яких вийшли на покаяння.

Багато євангельських істин, отриманих від Бога, Біллі Грем зумій передати і через десятки своїх книг. Бог дозволив відіграти цій людині одну з виняткових ролей – доступно і переконано проповідувати Євангеліє всьому світу!