logo

Німецькі ліві організовують протести проти постачання Україні зброї

28 лютого 2023 р. \ оновлено 22 лютого

Час від часу російська агентура на Заході намагається довести, що працює не даремно. Сьогодні і протягом минулого тижня пройшли проросійські акції в Молдові, а на минулих вихідних подібні мітинги у Німеччині дещо здивували своєю велелюдністю. За різними оцінками від 13 до 25 тисяч німців вийшли на вулиці з лозунгами проти України.

Проросійську акцію під назвою «Повстання за мир» організували дві жінки — депутат від Лівої партії Сара Вагенкнехт та феміністка-журналістка Аліса Шварцер. Обидві жінки неодноразово виступали адвокатами росії та політики путіна безпосередньо. Хоча німецькі ліві формально не підтримали мітинг і намагалися відмежуватися від свого депутата-організатора, проте офіційна позиція їх партії щодо України є аналогічною — Берлін повинен не зброю експортувати, а схиляти сторони до перемовин.

Основне послання мітингарів — зупинити постачання зброї Україні, бо на їх думку, це продовжує війну та сприяє ескалації. Деякі мітингарі приходили з російськими прапорами та плакатами із закликом скасувати санкції. Далі виступали відверто проросійські спікери, які звинувачували Німеччину в нацизмі за рішення постачати танки.

Уряд Німеччини та основні партії різко розкритикували акцію й оголошений проросійський маніфест. Віцеканцлер Роберт Хабек назвавши подію сценою для російської пропаганди, а проросійський мир «химерою,… введенням населення в оману».

Лідер опозиції Фрідріх Мерц з ХДС заявив, що вже був один маніфест за мир, посилаючись на резолюцію ООН про припинення війни. «Так званий “Маніфест миру” Вагенкнехта і Шварцера означає капітуляцію перед військовою силою Путіна і його режиму», — додав Мерц, назвавши підхід організаторів протесту «неісторичною позицією».

Небезпека активізації проросійських сил полягає не просто в їх наявності, а в спробі маніпулювати миролюбними лозунгами задля досягнення необхідних для росії настроїв у європейському суспільстві. Вищезгадані антиукраїнські активістки Шварцер та Вагенкнехт організували збір підписів за реалізацію так званого «мирного плану». Відповідна петиція із закликом до компромісів з росією за кілька днів вже набрала понад 700 тисяч підписів, що вказує на неабиякий вплив прокремлівських сил в Німеччині.

На жаль, на Заході чимало людей, які свідомо чи несвідомо підтримують російські наративи. Вони цілком серйозно сприймають нинішнє війну як конфлікт, який нібито можна завершити, якщо піти на перемовини і досягнути компромісів. Німецькі, молдовська, чеські, італійські та інші подібні акції виглядають як щось із іншого світу, де нібито не було тих численних злочинів, які вчинила росія за останні 9 років.

Велелюдність антиукраїнських мітингів вказує на проблеми інформаційного поля Європи. Російська пропаганда пустила там коріння набагато глибше, ніж здавалося раніше. Ані висвітлення російських воєнних злочинів, ані численні кадри руйнувань українських міст, ані сам факт цинічного вторгнення у суверенну державу для цих людей не є доказами на підтвердження абсолютної неприйнятності російської політики.