logo

Соціалісти в Римі протестують проти рішення Мелоні надати Україні більше зброї

7 листопада 2022 р. \ оновлено 22 лютого

На цьому фото ви бачите не черговий гей-парад, а маніфестацію «За Мир!», яка пройшла цієї суботи в Італії з вимогою не постачати зброю для України.

Що це було? Від 30 до 100 тисяч людей зібралися з вимогою «зупинити фашистку Мелоні» та її рішення постачати Україні більше зброї. В авангарді антиукраїнського руху виступили ліві профспілки та соціалісти.

Очолили марш профспілки та колишній прем’єр-міністр вид лівих Джузеппе Конте. Він, як і інші організатори демонстрації, вважає, що необхідно припинити надсилати зброю Україні та «терміново знайти дипломатичне вирішення конфлікту». «Києву потрібне припинення вогню, а не зброя», — заявив у суботу політик.

Протестувальники вимагали не допустити збільшення обсягів озброєння у світі, зупинити постачання його Україні, «зупинити війну дипломатичними методами» та якнайшвидше домогтися припинення вогню. Учасники протесту обурювалися, що проблемі війни в Україні нібито надається забагато уваги, в той час, як мільйони людей голодують і війни продовжуються також в інших куточках світу. За традиційною лівою наївністю, вони доповнили свої вимоги пропозицією перенаправити кошти із фінансування зброї на соціальне забезпечення та охорону здоров’я.

Суботня демонстрація виглядала досить абсурдно: вимоги припинити вогонь на українському фронті звучали на тлі звинувачень Мелоні у «фашизмі» та войовничості. Учасники протесту кричали гасла проти війни і … НАТО.

Ідейний розрив в італійській політиці зберігається, як мінімум, останні сто років. Боротьба лівих і правих в цій країні завжди була запеклою, проте наразі унікальність Італії в тому, що вона руйнує стереотипи, які багато років вибудовували мейнстримні медіа.

Так звані «ультраправі» (а насправді просто праві) в Італії вже стали на шлях послідовної і чіткої підтримки України (попри скандали з неоднозначними союзниками по коаліції). З аналогічним запалом вони стали на захист Західної цивілізації: за збереження, але реформування ЄС, за посилення НАТО, проти нездорових аморальних трендів, які загрожують сім’ї та демографічній картині. Разом із рішенням постачати Україні більше зброї уряд Мелоні ухвалив довгоочікуване для італійців рішення повністю припинити приймання чоловіків-мігрантів, які нелегально прибувають на човнах з Африки через Середземне море.

Італійська маніфестація «За Мир!» за формою та змістом дуже подібна до пацифістських протестів 1960-х в США. Тоді одурманені хіпі протестували проти американської армії під Пентагоном, а не проти Радянського Союзу під його посольством. Історія вкотре нам нагадує: коли хтось дуже голосно вимагає «миру», то варто просто поглянути, чи не вимагає він його в жертви війни?