4 лютого 2004 заснована соціальна мережа Facebook
(більше…)
Соціальна мережа Facebook остаточно видалила сторінку найбільшого пролайф медіа LifeSiteNews. Наразі користувачі не мають доступу до сторінки, бо дані публікації нібито порушують стандарти спільноти. У січні та лютому цього року те ж саме зробити YouTube i Twitter.
LifeSiteNews давно перебувають під тиском лівих активістів і «правозахисників». Вони звинувачують медіа в поширенні «антиабортивного екстремізму», гомофобії, підтримці «білої зверхності» та скептицизмі щодо жорстких карантинних заходів.
Facebook зробив це з подання чотирьох впливових організацій, що борються з анти-ЛГБТ ініціативами та популяризують аборти (Media Matters for America, LGBT powerhouses GLAAD, Human Rights Campaign, as well as NARAL Pro-Choice America). Для них видалення LifeSiteNews є перемогою, адже вони публічно вимагали від Facebook скасувати публікації консервативної сторінки.
Чергове видалення правого медіа актуалізує давню потребу створення альтернативної соціальної мережі. Нещодавно стало відомо, що тимчасове блокування Дональда Трампа у Twitter і Facebook стане постійним, а тому експрезидент створив власний майданчик для комунікації без залежності від великих технологічних компаній. Як повідомляє Foxnews, колишній американський президент і низка республіканців та правих організацій почали використовувати Campaign Nucleus. Це нова платформа, створена з метою захистити консерваторів від «культури скасування».
Технологічні компанії володіють величезною владою, але методи їх роботи залишають чимало запитань. Багато разів Facebook та інші соцмережі фігурували в скандалах із витоком персональних даних та збором інформації про користувачів. Загалом стеження і торгівля даними вже не є великим секретом, про що свідчить останні розбіжності між Apple та Facebook. Остання вимагає не застосовувати в IOS 14,5 нову функцію конфіденційності, яка унеможливить стеження за людьми, інакше Facebook погрожує зробити доступ платним.
Ще однією проблемою політики технологічних компаній є незахищеність користувачів. Система не передбачає прозорої апеляції чи виходу на прямий діалог користувача зі службою підтримки. В таких умовах у консервативних користувачів немає можливості належним чином оскаржити несправедливі видалення та блокування.
Чимало християн і правих активістів неодноразово мали проблеми з репресивною толерантністю технологічних компаній, власники яких створили спільний інтернет-простір з майже ідентичними правилами спільнот. Facebook та інші соцмережі забороняють своїм користувачам публікувати контент, що може бути розцінений як «мова ненависті». Це не лише упередження щодо консервативної думки, але і наділення модераторів владою суб’єктивно вирішувати, що можна вважати забороненим контентом, а що ні, бо правила спільноти можна тлумачити по-різному.
Проблема упередженої модерації щодо консерваторів існує давно. В еру монополії толерантної цензури в людей залишилося все менше свободи. Колись соцмережі могли справити враження майданчику свободи від цензури, можливістю людям проявити себе і вільно висловити думки щодо будь-яких тем. Це міг бути антидот від тиранії, майданчик свободи. Але щось пішло не так і замість свободи ми отримали ще один важіль пропаганди й цензури.
Перша поправка американської Конституції, 15 стаття Основного Закону України та базові принципи права європейських країн гарантують свободу слова і заборону цензури, але ця свобода не поширюється на соціальні медіа. Правила користування Facebook, Imstagram чи Twitter створюють обмеження, яких немає в законах. Створення вільних альтернатив без упередженого модерування є дуже складним завданням, адже на боці ідеї про цензурування інтернету стоять не лише власники найбільших соцмереж, але й інші великі компанії, що мають спільні ціннісні орієнтири.
Джерела:
https://www.foxnews.com/politics/trump-launches-new-communications-platform-months-after-twitter-facebook-ban
https://www.lifesitenews.com/news/new-axis-of-evil-takes-credit-for-facebooks-permanent-ban-of-lifesitenews?utm_source=featured&utm_campaign=standard
Зображення: LifeSiteNews