Цього дня 1984 року комуністи вбили відомого польського священника, капелана «Солідарності» Єжи Попелушко. Він став одним із символів польської боротьби з комуністичним режимом і прикладом жертовної боротьби християн за справедливість.
1980-і були кульмінацією підняття антикомуністичного руху в Східній Європі і не в останню чергу завдяки польській незалежній профспілці «Солідарність». В цей період по-особливому зростає роль Католицької Церкви як авторитетного, націєтворчого й антисоціалістичного чинника. Одним із символів залучення католицького духівництва до боротьби став Єжи Попелушко, який до активної капеланської діяльності був відомий своєю душпастирською роботою з медиками та студентами медичних навчальних закладів.
Капеланство в «Солідарності» і підтримка опозиції досить швидко привернули до нього увагу спецслужб. Спочатку це були «попередження» з боку відповідних органів, а далі і прямий тиск з вимогою припинити діяльність. Кілька років священник перебував під постійним стеженням, зазнавав погроз фізичною розправою: кілька разів був спалений його автомобіль, вибиті вікна вдома та навіть в його квартиру «невідомі особи» підкидали вибухівку. Попри це, він не полишив служіння і підтримку опозиції.
19 жовтня 1984 року співробітники Служби безпеки МВС ПНР зупинили автомобіль священника, викрали його і побили. 30 жовтня тіло Єжи Попелушко знайшли у Віслі. Новина про насильницьку смерть капелана «Солідарності» сколихнула Польщу. Беззаконня комуністичної влади посилило опір і готовність до боротьби. Наприкінці 1980-х полякам все ж вдалося відсторонити прорадянську владу і розпочати новий етап історії вже незалежної держави (паралельно із декомунізацією).
Переслідування священників тоталітарними режимами — закономірне і поширене явище. Таких прикладів чимало і вони варті уваги християн (особливо як вивчення досвіду національної боротьби), адже саме служителі церкви є голосом справедливості і докору тим, хто чинить беззаконня. В українській історії протистояння людиноненависницьким режимам також чимало прикладів Тут можна згадати і Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого та загалом всіх капеланів нинішньої вийни, які несуть нелегку службу на передовій.