Ісламісти в Нігерії за тиждень вбили понад 95 християн

12 грудня 2024 р.

У Нігерії продовжується системне насилля щодо християн і лише за тиждень озброєні бойовики фулані вбили 95 християн у штаті Тараба. 24 листопада в окрузі Лого близько 300 терористів напали та вбили 18 селян, які вранці прямували до церкви. Серед жертв були і жінки з дітьми.

Насилля продовжилося та поширилося на округ Кацина-Ала. 28 листопада фулані напали на християнське село Нінго викрали пастора Чарльза Джошуа та трьох інших християн. Під час одного з нападів вони вбили 30 християн в поселенні та знищили їх посіви на полях. Вони просто нападали і намагалися вбити всіх, кого знайдуть в помешканнях. Далі фулані здійснили ще серію нападів на християнських селян і загальна кількість вбитих за період із 24 листопада до 1 грудня становить щонайменше 95 осіб.

Майже рік тому, на Різдво, бойовики з ІДІЛ, Боко Харам і пастухи фулані здійснили серію терактів та вбили 198 християн. Протягом року ми неодноразово писали про численні напади, викрадення і масові вбивства християнських селян, однак нігерійський уряд абсолютно ніяк не вплинув на ситуацію і масові атаки повторюються знову і знову.

Це відбувається постійно в різних регіонах Нігерії, але переважно у Східній чи Північно-Західній частині країни. З 2009 по 2023 рік вбито понад 50 тисяч християн у цій країні.  Ще мільйони покинули свої домівки і стати біженцями в інших країнах або вимушено переміщеними особами на півдні Нігерії. Північна частина країни населена переважно мусульманами, частина з яких є носіями ідей радикального ісламу і приєднуються до нігерійських філій ІДІЛу та терористичної організації Боко-Харам, яка пов’язана з Аль-Каїдою.

Члени терористичних організацій часто діють спільно із бойовиками із пастухів фулані, які також сповідують іслам та використовують насильство для досягнення своїх цілей. Через зростання населення та опустелювання кочівники фулані захоплюють території на південь від Сахари, прямуючи до більш родючих земель. Вони нападають здебільшого на християнські поселення та фермерів для «звільнення» і захоплення землі.

Насильство щодо християн у Нігерії є системним і цю кризу вочевидь ніхто навіть не намагається вирішити. Особливо цинічною є позиція адміністрації Байдена, яка ще у 2021 році виключила Нігерію з переліку держав, де порушується релігійна свобода громадян, хоча щороку тисячі християн гинуть від рук терористів. Дивною є і позиція Європейського Союзу, який вбачає у звірствах ісламістів наслідки зміни клімату. Проте загроза від захоплення бойовиками фулані земель християн лежить саме в релігійній площині. Підтвердженням цього є той факт, що фулані-ісламісти нападають і на невелику меншину фулані-християн, що знову вказує на релігійний фактор конфлікту.