ЗАГОСТРЕННЯ ПИТАННЯ АБОРТІВ НА ТЛІ КОРОНАВІРУСУ

March 27, 2020 \ updated February 22, 2024

Пандемія коронавірусу і карантин внесли свої корективи в наше повсякденне життя. Ситуація, що склалася, змусила національні системи охорони здоров’я працювати в особливому режимі.

Це торкнулося і питань, здавалося б не пов’язаних з вірусом, наприклад, теми абортів. Ще до пандемії дискусії щодо вбивства ненароджених дітей були важливою складовою політичного процесу в багатьох західних країнах. Тепер, коли лікарів мобілізують на боротьбу з конкретною загрозою (вірусом) питання абортів теж розглядається по-особливому.

Найперше, слід виділити позитивні рішення влади деяких штатів у США. В Техасі, Огайо та Міссісіпі до кінця пандемії заборонені практично всі аборти, адже вони не є процедурою першої необхідності.

На початку цього тижня генеральний прокурор Техасу Кен Пакстон заявив, що всі клініки в штаті повинні припинити робити аборти, якщо “життя чи здоров’я жінки не знаходяться в надзвичайній небезпеці”. І хоча “Плановане батьківство” та “Центр репродуктивних прав” подали до суду на місцеву владу, проте карантин і можливість тривалого судового процесу може зберегти тисячі життів.

Однак тривалий карантин в деяких країнах став приводом лише до активізації проабортних рухів так, ніби боротися треба не з вірусом, а з дітьми. Наприклад, у Німеччині прихильники переривання вагітності вимагають дати жінкам доступ до абортивних препаратів без консультування віч-на-віч з лікарем. Також вони вимагають включити небажану вагітність до переліку “надзвичайних ситуацій”, що потребують надання невідкладних медичних послуг.

Водночас, Міжнародна федерація планового батьківства збільшила фінансування своїх місцевих осередків та звернулася до урядів різних країн з вимогою забезпечити доступ до абортів для всіх охочих, адже, за їх інформацією, попит на штучне переривання вагітності зросте через карантин. У Федерації заявили, що перебування людей постійно вдома може призвести до незапланованої вагітності, а відтак держави мають подбати про доступ громадян до абортів.

У свою чергу, уряд Великобританії вже дозволив жінкам вбивати ненароджених дітей вдома, використовуючи спеціальні абортивні засоби. Відповідно до нової постанови, лікарі можуть виписати таблетки з дому. Лікар може призначити ці смертоносні препарати “через відеозв’язок, телефонну конференцію або інші електронні засоби”.

Місцева про-лайф організація Спілка захисту ненароджених дітей (SPUC) засудила цей крок, заявивши , що подібні дозволи несуть небезпеку для жінок і «експлуатують час національної кризи задля своїх ідеологічних перетворень”. Джон Смітон, головний виконавчий директор SPUC прокоментував цей дозвіл так: «Уряд Бориса Джонсона не усвідомлює, що коронавірус – це покарання, серед іншого, за вбивство невинних дітей у утробі матері. Нам потрібно молитися про покаяння та навернення всіх нас».

Лобіювання доступу до здійснення аборту за будь-яких обставин – це наочна демонстрація радикальності та відірваності від життя прихильників переривання вагітності. Коли весь світ бореться з вірусом, коли всі медичні ресурси кинуті на подолання пандемії, ліві лише активізуються в прагненні позбутися всіх бар’єрів для абортів. Тяжкі часи відкривають справжні пріоритети і в них вони виявилися дітовбивчими.