У Сполучених Штатах Америки спостерігається суттєве зростання продажів Біблії. Цього року Боже Слово купили на 22% людей більше, ніж в попередні роки. Попри тренд до секуляризації, актуальність Біблії зберігається і вже помітно нову хвилю зацікавленості в християнських писаннях.
Лише за 10 місяців 2024 року було продано 13,7 мільйона Біблій. Це на 22% більше, ніж 2019 року. Ймовірно, тенденція продовжуватиметься, адже цьогоріч вже продано Біблій більше, ніж за той самий період торік.
Зростання попиту на Біблію може бути пов’язаний із кількома факторами: виходом двох нових перекладів англійською мовою та новою зацікавленістю Божим Словом, зокрема тими американцями, які раніше ніколи не купували Біблію.
Президент Асоціації видавців євангельських християн Джефф Кросбі вбачає в цьому тенденцію до пошуку сенсу і стабільності: «Люди самі відчувають занепокоєння або хвилюються за своїх дітей та онуків»
Прикладом таких людей є 28-річна американська блогерка Селі Васкес. Вона опублікувала відео, як купує Біблію та зазначила важливість мати особистий примірник:
«У мене були Біблії, які давала мама, але я відчула, що мені потрібна власна аби розпочати власну подорож. Це символізує, що я починаю ходити з Богом... Я відчував, що чогось не вистачає. Це поєднання нашого місця у світі, загального занепокоєння та відчуття, що сенс і розрада можна знайти в Біблії».
Показники зростання продажу Біблії йдуть врозріз із тривалою тенденцією до секуляризації. За даними Pew Research Center, близько 28% американців не належать до жодної релігії, а частка людей, які зазначили, що релігія є дуже важливою в їхньому житті, знизилася до 41%. Проте ці дані не заперечують потенційне відродження запиту населення на пошук духовного сенсу і глибшого пізнання віри.
Чому ці факти є логічними і не суперечать одне одному? Не залежно від того, яка частка людей визначає себе християнином, їх зацікавленість у дослідженні Божого Слова є важливішим фактором, ніж самоідентифікація. При цьому «відтік» вірян із церков спричинений переважно тими людьми, котрі були формально віруючими та не ставилися до своєї віри належним чином. Коли прийшли випробування пандемією, без постійного спілкування зі спільнотою та особистого пошуку Бога, чимало людей втратили цю номінальну приналежність, звикли до способу життя без церкви і не бажали повертатися.
В підсумку спостерігаємо тенденцію, коли питання віри стає важливішим. Ті, хто був формальним християнином врешті чесно визнають, що вони агностики або просто невіруючі. Натомість зростає кількість тих людей, які раніше не були посвяченими християнами, але тепер знайшли Христа і бажають рухатися до глибшого розуміння Бога.
- https://www.newsmax.com/newsfront/bible-books-religious/2024/12/01/id/1189932/
- https://www.wsj.com/business/media/sales-of-bibles-are-booming-fueled-by-first-time-buyers-and-new-versions-d402460e
- В США опубліковано оновлені дані про відступництво в період карантину | c4u.org.ua
- Bible sales skyrocket in US: 'New generation looking for answers' | ynetnews