Якими є наслідки через рік після атаки Хамасу на Ізраїль?

7 жовтня 2024 р.

Рівно рік тому терористичне угруповання Хамас здійснив атаку на Ізраїль, яка призвела до розгортання нової активної фази війни на Близькому Сході. 7 жовтня 2023 року о 6:30 ранку приблизно 3000 озброєних ісламістів прорвали оборонну стіну та вторглися в ізраїльські населені пункти поблизу кордону з Газою.

Того дня терористи вбили близько 1200 людей, що є наймасштабнішим вбивством цивільних євреїв з часів Голокосту. Вони захоплювали прикордонні поселення, винищуючи буквально всіх, до кого могли дістатися. Окрім убивств, бойовики Хамасу відповідальні за жорстокі звірства, зокрема катування, зґвалтування та викрадення 251 особи. 

Прорив стіни на кордоні Гази та Ізраїлю

Атака Хамасу стала несподіванкою для тисяч цивільних. Особливо показовими прикладами тероризму став напад на сотні людей на музичному фестивалі Nova, а також повне руйнування кібуцу Беері і знищення понад 200 людей у кібуці Кфар-Аза. Значна частина ізраїльських жертв — це діти і навіть немовлята.

Наслідки атаки бойовиків Хамасу у кібуці Беері

В день наземної атаки Хамас і Хезболла випустили тисячі ракет по території Ізраїлю, що також означало початок нової війни. Вже вранці 7 жовтня ізраїльські резервісти були знову призвані на службу і в наступні тижні та місяці розгортається війна в секторі Гази, а пізніше й на півночі Ізраїлю та в Лівані проти шиїтської Хезболли.

Через рік після трагедії в Ізраїлі залишається напруженою політична ситуація в Ізраїлі, а війна з ліванською Хезболлою лише розгоряється. Проте за цей рік ЦАХАЛ досяг значних успіхів в ліквідації ісламських терористів, а також їх керівників (Хасан Насралла, Ісмаїл Ханія, Мухаммад Дейф, Ібрагім Акіл, Фуад Шукр та багато інших). Катастрофічні наслідки, які отримали агресори виявилися дуже болючими і сьогодні можна впевнено сказати, що їх терористична авантюра 7 жовтня принесла відплату в рази масштабнішу. Їх радість від вбивства цивільних в Ізраїлі змінилася на жалобу за власними бойовиками і населенням, за спинами якого вони ховаються.

Автомобілі ізраїльтян, які спалили терористи

Розгоряння війни на Близькому Сході викрило серйозну проблему антисемітизму в Європі та в усьому світі. Хоча здавалося б після Голокосту людство мало засвоїти цей урок, однак виявилося, що на вулиці європейських міст виходять сотні тисяч людей з антисемітськими гаслами. В таких країнах як Велика Британія, Німеччина, США та Франція різко зріс рівень насилля та антисемітських інцидентів. Значною мірою ця проблема на Заході пов’язана з масовою міграцією останнього десятиліття, адже рівень антисемітизму прямо пов’язаний із часткою мусульманського населення у європейських містах.