Священника із Запорізької області росіяни засудили до 14 років ув’язнення за обвинуваченням у шпигунстві

August 5, 2024

У Запорізькій області окупаційна влада засудила священника УПЦ (МП) Костянтина Максимова до 14 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у шпигунстві. Про це повідомляє Перший запорізький з посиланням на незаконну «прокуратуру» Криму.

Згідно з твердженнями окупантів, Костянтин Максимов, який проживає в Токмаку, з квітня 2022 року до лютого 2023 року нібито збирав інформацію про місця дислокації російської ППО, розташованої на території міста і району. Отримані дані він начебто передав співробітнику СБУ через месенджер.

За даними Центру громадянських свобод, вранці 16 травня 2023 року Костянтин Максимов виїхав з окупованого Токмака з волонтерською гуманітарною місією через Крим. О 10:27 він повідомив друзям, що під'їхав до контрольно-пропускного пункту і після цього зв’язок з ним обірвався. Ймовірно, священнослужителя зняли з рейсу та затримали російські військові, після чого доставили до фільтраційного табору в Джанкої.

Костянтин Максимов був священнослужителем саме УПЦ (МП). Він служив у храмах Запоріжжя та смт Тернувате, а з 2021 року – у храмі Успіння Пресвятої Богородиці Бердянської єпархії у місті Токмак. Його життєвий досвід і діяльність вказують на наявність мотивів підтримувати Україну.

7 серпня 2014 року внаслідок російської агресії родина Максимових залишилася без даху над головою: снаряд влучив у їхню квартиру та знищив усі особисті речі. У травні 2017 року священнослужитель відвідав Посольство України в Нідерландах для організації духовної підтримки української діаспори в цій країні. Тоді він передав посольству збірку оповідань «Сьогодні була війна» від запорізьких волонтерів.

Лише публікація даних від «прокуратури» окупантів проливає світло на подальшу долю священнослужителя. Його вирок — 14 років колонії суворого режиму. Ця історія ще раз нагадує про необхідність обмінів, однак Росія не поспішає міняти полонених, коли може набрати нових «добровольців», які гинуть вже в перших штурмах.