В Криму судять настоятеля монастиря ПЦУ за «незаконну місіонерську діяльність»

August 18, 2021 \ updated February 22, 2024

Російська окупаційна влада Криму продовжує переслідувати представників Православної Церкви України. На 23 серпня призначено судовий розгляд по справі Архімандрита Даміана, настоятеля монастиря, де буцімто проводилася «незаконна місіонерська діяльність». Про це повідомив представник президента в АР Крим Антон Кориневич на своїй сторінці в Facebook.

8 серпня кримські силовики перервали богослужіння в церкві ПЦУ в с. Балки та склали на священників адміністративні протоколи за «незаконну місіонерську діяльність». Протиправними діями російські силовики вважають всього лише проведення молитви. За даними «Голосу Криму», до цього причетні слідчі сімферопольського відділу Центру протидії екстремізму.

Учасником подій 8 серпня був митрополит Климент Сімферопольський та Кримський, який розповів про зрив богослужіння: «Службу заборонили проводити, всіх заставили вийти на подвір’я монастиря і почали складати протоколи».

У зв’язку з тим, що Міністерство юстиції РФ відмовляється реєструвати ПЦУ, то церква не має жодного юридичного статусу. В Російській Федерації (та на окупованих територіях, де діє її юрисдикція) передбачені жорсткі обмеження для місіонерської діяльності. Якщо певні заходи релігійного характеру будуть визнані незаконними, це загрожує для організаторів штрафом від п’яти до семи тисяч рублів.

Тиск на представників української церкви на окупованих територіях здійснюється не вперше. Два роки тому російські силовики примусово виселили єпархію ПЦУ із Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі. Тоді Верховний Суд Росії відмовив церкві в поверненні храму.

Російські силові структури розглядають церкви і релігійні організації як осередок можливого поширення опозиційних настроїв. Майже щомісяця з’являються повідомлення про затримання кримських татар та обшуки в їх будинках. Ці тривожні повідомлення вкотре нагадують про величезну правову прірву між Україною та Росією та справді широку свободу віросповідання, яку ми маємо в Україні.