Ніякого причастя для прихильників абортів!

June 19, 2021 \ updated February 22, 2024

Чи може вбивця брати участь у таїнстві причастя? А його спільник? Питання риторичні, але допуск до причастя прихильників абортів став предметом широкої дискусії серед американських католиків.

Переважна більшість католицьких єпископів США підтримали раніше запропоновану ініціативу створити документ, який надає можливість відмовити у причасті католикам, що здійснили тяжкий гріх, зокрема якщо підтримали аборти. У п’ятницю, 18 червня, завершилася триденна Конференція католицьких єпископів США, підсумком якої стало голосування за документ, що регулюватиме правила доступу до Євхаристії (причастя). 168 єпископів підтримали рішення, 55 проголосували проти, ще шестеро утрималися.

Прихильники цього заходу заявили, що Байдену потрібні однозначні докори через його дії, спрямовані на захист та розширення доступу до абортів. Ім’я президента згадувалося багато разів, адже його приклад є загальнонаціональним прецедентом, коли противник християнських принципів претендує на єдність з Церквою.

Єпископ з Орегону Ліам Кері відверто заявив: «Ми ніколи не мали такої ситуації, коли виконавчу владу очолює президент-католик, який виступає проти вчення церкви». Архієпископ Канзас-Сіті Джозеф Науман висловився ще точніше: «Це президент-католик, який робить найагресивніше, що ми коли-небудь бачили, з точки зору цього нападу на життя, коли воно є найбільш безневинним». До Байдена були й інші зауваження щодо підтримки аморальності, але саме проблема абортів стала своєрідним індикатором вчинення тяжкого гріха – сприяння вбивствам.

В ході конференції відбулася жвава дискусія. Частина єпископів виступили проти зазначеної можливості обмежити в доступі до причастя. Вони аргументували це небезпекою «політизації таїнств» і причиною розділення в суспільстві. Дивні зауваження, адже вчення Церкви нероздільно пов’язане із дискусією щодо вбивства ненароджених, яка нині певною мірою формує політичні вподобання американців.

Тепер конкретні положення майбутнього документа будуть напрацьовуватися комітетом доктрини єпископів США. Для того, щоб він набрав чинність за нього мають повторно проголосувати на листопадовій конференції дві третини єпископів (з огляду на теперішні результати голосування 2/3 не будуть проблемою). Але навіть після цього документ матиме рекомендаційний характер, а обов’язковість виконання його буде покладено на розгляд окремих єпископів.

Таїнство причастя (Євхаристія) уособлює духовну єдність Церкви, в основі якого жертва Ісуса Христа. У Святому Писанні апостол Павло застерігає християн від недостойної участі в Євхаристії: Тому то, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню негідно, буде винний супроти тіла та крови Господньої! Нехай же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай п’є. Бо хто їсть і п’є негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і п’є! (1 до Коринтян 11:27-29)

Topics: