4 листопада 1980 року євангельський християнин Рональд Рейган обраний сороковим президентом США

November 6, 2017 \ updated February 22, 2024

4 листопада 1980 року євангельський християнин Рональд Рейган обраний сороковим президентом США. Віра Рональда була вихована його матір’ю. У 1922 році він став парафіянином церкви «Учні Христа». Рональд пройшов шлях від спікера на радіо та актора до губернатора Каліфорнії і президента США.

З 1962 року Рейган являвся членом Республіканської партії, а на виборах йому довелося суперничати з колишнім баптистським пастором Джиммі Картером, який був кандидатом від демократів. Рейган прийшов до влади з усвідомленням необхідності змін: «Ми можемо відновити дух Америки, тому що Бог хотів, щоб ця земля була вільною, і тому що ми вільні мріяти, планувати та втілювати наші мрії». Він мав міцну віру у відродження «американської мрії», яка, на думку президента, полягало у «тому, що кожна людина повинна мати свободу, щоб стати тим, ким хоче бачити її Бог». Так само він довіряв Богу і своє життя: «Що б не відбувалося, я присвячую своє життя Богові і буду намагатися служити Йому усім, чим зможу».

Президентство Рейгана запам’яталося його жорсткою політикою відносно Радянського Союзу, який він назвав «імперією зла». Рейган припинив компромісну політику розрядки, оскільки було очевидно, що комуністи продовжують користуватися цим, щоб поширювати свою безбожну ідеологію у світі, що яскраво спостерігалося під час вторгнення в Афганістан та насадження там комунізму, подібно до ряду інших країн. «Для Америки настав час відважитися на те, щоб показати світу, що наші цивілізаційні ідеї, наші традиції, наші цінності, на відміну від ідеологій тоталітарних держав, не являються лише видимістю сили. Прийшов час світові дізнатися, що наші інтелектуальні та духовні цінності мають свою основу у джерелі всякої сили – у вірі у Вищу Особу Бога і Закон, який вище наших законів». Президент розпочав розміщення ядерної зброї у Європі та запустив програму досягнення військової переваги у космосі («зоряні війни»), надаючи допомогу антикомуністичним силам по всьому світу.

Важливу роль Рейган відводив християнам та свободі віри. Він сказав: «Тим, хто хоче розтоптати свободу релігії, ми скажемо просто: «Ви можете саджати віруючих у тюрми, можете зачиняти церкви, конфіскувати їхні Біблії, переслідувати їх священиків і забороняти людям говорити в ім’я Ісуса, але ви ніколи не знищите ту Божу любов і свободу, яка горить у їхніх серцях. Вони обов’язково переможуть вас».

Продовжується протистояння між двома світоглядами. Перший говорить, що люблячий Бог створив людей рівними і благословив нас свободою. Другий світогляд каже, що «релігія – опіум для народу». Цей світогляд стверджує, що такі вічні принципи, як істина, свобода і демократія, не мають сенсу за межами бажання держави. З такими думками про сутність боротьби, яку веде Рейган, він пропонував Горбачову «зруйнувати стіну».

Популярність заходів Рейгана отримала підтримку американців, про що засвідчили чергові вибори, коли про нього проголосували 525 виборів з 538. Рональд Рейган багато чого досяг у протистоянні з «імперією зла»: вже у 1987 році вони з Горбачовим підписали Угоду про скорочення ракет середньої та малої дальності і вели переговори про обмеження ядерного арсеналу, у 1989 році радянські війська залишили Афганістан, а через короткий час впав «берлінський мур».

Своїми зусиллями Рейган посприяв тому, що і наступним президентом американці захотіли бачити республіканця. Час правління Рейгана приніс надію не тільки американцям, але і всьому світу, бо Рональд керувався у своєму житті принципом, що «Віра у Бога абсолютно необхідна, якщо людина хоче зробити все, що у її силах… Віра у Бога і залежність від Нього життєво необхідні для нашої країни та її майбутнього!»