logo

Підготовка до Дня матері та матеріали для вашого поширення

5 травня 2024 р. \ оновлено 5 травня

Наступної неділі, 12 травня, в Україні та по всьому світі святкуватимуть День матері. Але в чому важливість цього дня? Чому церква повинна долучатись до його святкування? Про це ми поспілкувалися з організаторами ГО «Happy family – Щаслива родина України».

День матері – це відносно молоде офіційне свято в Україні. Але сама інституція материнства існує від початку створення світу і є важливою частиною будь-якого народу. Адже сімʼя – це маленька клітинка суспільства і з таких клітинок складається нація. Чим більше здорових клітинок має певна нація, тим міцніший її організм. Натомість чим більше хворих – тим слабший організм. Нині наш народ переживає важкі часи: ми маємо захищатися від ворога та водночас будувати нове суспільство, витривале, здорове та морально свідоме. Для цього нам важливо дбати про здоров’я цих «клітинок» сім’ї, одним з елементів яких є материнство.

Без перебільшення можна сказати, що матері впливають на процеси у суспільстві та навіть на хід історії. Їхня любов та підтримка виховали не одне покоління хоробрих українців, які змогли дати відсіч ворогу як на фізичному полі війни, так й ідеологічному, культурному, економічному, духовному та інших.

Святкування Дня матері є нагодою підкреслити важливість осмисленого материнства та підтримати тих жінок, які нині виховують своїх народжених, всиновлених чи духовних дітей.

Церква має потужний голос в просуванні цих дієвих, часом перевірених сімейних цінностей, які також є частиною культури та традицій українського народу. А нині, це свято важливе ще й тому, що в нашому суспільстві стає дедалі більше матерів, які чекають на своїх дітей з війни, або втратили їх під час боїв, дружин, які залишились самі з дітьми. Їм дуже важливо відчути увагу та любов, отримавши слова вітання, листівку, квіти чи іншу практичну допомогу.

Для вас ГО «Happy family – Щаслива родина України» розробили макет бордів на День матері та макети листівок. Організуйте у своїй громаді борди з привітаннями, підготуйте для церковного служіння квіти та листівки (для всіх жінок), або зверніться до місцевої влади для співпраці, адже місцева влада зазвичай має спеціально облаштовані місця, де можна розташувати ці привітання. Можливо, оскільки це недільний день, Бог дасть вам натхнення на проповідь, де буде заторкнута тема материнства. Започаткуйте традицію відмічати День матері у вашій родині та церкві!

Подарувати матерям можна: квіти, подарунковий сертифікат (наприклад, на курс масажів чи салон краси), квитки у театр чи кіно тощо. Також можна допомогти мамі відпочити від рутинних завдань, домовившись пограти з дітками, або взяти на себе хатні справи, щоб вона могла сходити на прогулянку, на каву, чи на цікавий захід. Інтереси кожної окремої жінки стануть підказкою в тому, який подарунок може її найкраще потішити.

Щобільше, в цей день не обов’язково вітати лише матерів! Деяким жінкам з певних причин не склалося стати мамою, виховавши дитину, проте вона може бути чиєюсь наставницею, духовною матір’ю, адже сутність материнства Бог заклав у кожну жінку.

Посилання на борди та листівки для вашого користування.