Загинув християнин-волонтер з Польщі, який отримав поранення під Бахмутом

В Україні загинув польський волонтер-християнин Марек, який возив гуманітарну допомогу на передову. Про це учора повідомила Inicjatywa Nehemiasz. Він родом з Познані і з осені минулого року багаторазово виїздив з гуманітарним вантажем на Донбас, а також служив у Ірпені, Фастові та Запоріжжі.

16 березня мікроавтобус волонтерів потрапив під ворожий обстріл на маршруті Костянтинівка — Часів Яр. Росіяни влучили у автомобіль касетним снарядом від РСЗВ «Ураган». У Марека було тяжке поранення живота, у його товариша Олега Біди легше. Парамедики швидко доставили їх до лікарні у Дніпро, а далі на Київ. Понад тиждень медики намагалися врятувати життя чоловіка, але марно. 27 березня він помер від тяжких поранень.

 Inicjatywa Nehemiasz повідомляє, що Марек був добре підготовлений для роботи в небезпечних зонах, де ведуться бойові дії: «Він брав участь у спеціалізованих тренуваннях, які проводив американський фонд для волонтерів, які виїжджають у прифронтову зону», проте ніхто на фронті не може гарантувати безпеку.

Сьогодні дуже багато християнських волонтерів возять гуманітарну допомогу на передову, зокрема до найнебезпечніших ділянок фронту. В самому Бахмуті, Авдіївці та інших прифронтових населених пунктах все ще залишаються цивільні, для яких ризиковані поїздки волонтерів — чи не єдина можливість отримати продукти. Того дня волонтери Марек та Олег завезли частину гуманітарної допомоги у село поблизу Покровська, а іншу частину – передати військовими, однак не змогли безпечно повернутися назад.

Джерела:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-27/ukraina-nie-zyje-polski-wolontariusz/

https://www.baptyst.com/misioner-i-volonter-oleg-bida-rozpoviv-detali-obstrilu/

https://www.facebook.com/inicjatywa.nehemiasz/posts/pfbid0NxWpg4DxKExTdHdfcKZ3FvL2qPS6HMa13yDBdCB6Xnz9KE3JX28LtSYZrCvrLpnbl

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required