logo

ЮНЕСКО нагородила премією миру Ангелу Меркель за… міграційну кризу 2015 року

28 серпня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Доки світ переживає велику трансформацію систем безпеки і шукає відповіді на виклики руйнування минулого світоустрою, абсурдним відлунням безвідповідальних десятиліття приходять новини про черговий акт прославлення мультикультуралізму і викривленої толерантності. Цього разу Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) пригадали німецькому ексканцлеру Ангелі Меркель як вона сприяла міграційним потокам в Європу 7 років тому.

Премія миру ЮНЕСКО вручається щорічно і цьогорічні журі визначили, що найбільший «внесок у сприяння, дослідження, збереження чи підтримку миру відповідно до Статуту ООН» зробила Ангела Меркель у 2015 році. Виявляється у буремному 2022 році не було нікого, достойного відзначення.

«Це спадщина, яку вона несе», – сказав лауреат Нобелівської премії миру 2018 року Деніс Муквеге. Важко не погодитися, що це ї спадщина, але чи варто за неї нагороджувати? Меркель ще у 2010 році заявляла, що їх політики мультикультуралізму повністю провалилася. Звідси постає питання: а в чому власне благо і героїзм цієї жінки, якщо вона свідомо шкодила своїй країні та цілому континенту?

Саме мультикультурна й антинаціональна політика Меркель і її однодумців призвела до кризи біженців (мігрантів) у Європі. У 2015 році Німеччина прийняла понад 1,5 мільйона мігрантів. У 2015 році більшість новоприбулих у Європу не тікали від війни у Сирії, але мігрували з Африки, бо ЄС надавав чудові можливості покращити власне матеріальне становище. Прикладом злочинного нехтування правами європейців через таке політику стала новорічна ніч у Кельні, коли натовпи мігрантів нападали, грабували і ґвалтували німецьких жінок просто посеред міста.

Не всі держави були готові відкрити свої кордони для мігрантів. Ті політики і уряди, які гальмували мультикультуралізм в ЄС отримували тавро «расистів», «праворадикалів» та «загрози для єдності». Особливо дісталося Угорщині, Словаччині, Чехії та Польщі. Остання навіть була в центрі скандалу минулої осені, коли категорично відмовилася пропускати афганських «біженців» з Білорусі. Чи не кожен поважний ліволіберал вважав за честь для себе назвати консервативний уряд Польщі «расистським» і «неправовим», проте коли прийшла реальна потреба, саме Польща взяла на себе основний удар і прихистила мільйони українців.

Відзначати преміями Ангелу Меркель у 2022 році — це, як мінімум, цинічно, бо саме вона була архітектором «відносної стабільності» у стосунках ЄС та росії. На її плечах відповідальність за газову залежність Німеччини, за «умиротворення агресора», за спроби «зберігати обличчя» для росії. Саме тому нагорода ЮНЕСКО для Ангели Меркель — це абсурд і цинічне вітання з паралельної реальності, де досі вірять в мультикультуралізм, братерство і мир через перемовини з тиранами.