Єрусалимський кардинал пропонує обміняти себе на дітей, яких захопив ХАМАС

Представник Ватикану в Єрусалимі кардинал П’єрбаттіста Піццабалла виступив із пропозицією обміняти себе на захоплених бойовиками ХАМАСу дітей. Про це він сказав у понеділок під час онлайн розмови із журналістами.

«Чи готовий я до обміну? Це не проблема. Будь-що, якщо це може привести до свободи і повернути тих дітей додому. З мого боку є абсолютна готовність», — сказав він. Однак П’єрбаттіста підкреслив, що ані він, ані його офіс ще не мали прямого контакту з ісламістськими бойовиками: «Ви не можете просто говорити з ХАМАСом. Це дуже важко».

Далі Піццабалла підтримав пропозицію Святого Престолу щодо посередництва та висловив важливість порятунку полонених: «Ми запропонували свою готовність хоча б спробувати повернути заручників, хоча б частину, хоча б намагатися. Це дуже складно, тому що для посередництва потрібно мати співрозмовників».

Разом з цим, він закликав уряд Ізраїлю дозволити надсилання гуманітарної допомоги до Гази та висловив занепокоєння щодо майбутньої ізраїльської наземної операції в Газі, адже її наслідком може бути масштабна гуманітарна катастрофа та включення у війну інших арабських країн. Піццабалла — Єрусалимський кардинал, який очолює католиків не лише в Ізраїлі, а й Палестині, Йорданії та на Кіпрі (це близько 300 тисяч вірян).

Пропозиція кардинала обміняти себе на ізраїльських заручників досить відчайдушна та ризикова, проте його жертовність викликає захоплення. Це ще один приклад втілення відомої біблійної цитати «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх… (Івана 15:13)». Сподіваємося, ця історія матиме позитивний фінал.

У понеділок, 16 жовтня, армія Ізраїлю сповістила сім’ї 199 заручників, яких викрали бойовики ХАМАСу під час терактів 7 жовтня. Серед них є люди похилого віку, жінки та діти. Їх стан наразі не відомий, а потенційні перемовини з терористами щодо обміну є надзвичайно ризиковими та складними. Бойовики ХАМАСу вчинили масові розправи над цивільними ізраїльтянами. За останніми даними, внаслідок нападу 7 жовтня загинули близько 1400 людей. Палестинські бойовики своїми діями наражають на небезпеку і цивільне населення Гази, адже очікувана відповідь армії Ізраїлю призвела до масової загибелі палестинців, які не евакуювалися.

Джерела:

https://www.reuters.com/world/middle-east/jerusalem-catholic-patriarch-offers-be-exchanged-gaza-hostages-2023-10-16/

https://wiadomosci.wp.pl/sensacyjna-oferta-kardynal-chce-sie-oddac-hamasowi-w-zamian-za-dzieci-6952774847970208a

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required