Як пацифісти-соціалісти штовхають Україну в обійми кремля?

Знову і знову ми чуємо заклики лівих до миру. Проте їх мир не означає перемогу для України. Ба більше, ці пацифістські сценарії лише грають на руку кремля, який в паніці від невдалого наступу шукає, як схилити Україну до невигідного перемир’я. Тут в нагоді для росії стають ліві інтелектуали, політики й культурні діячі, які час від часу виступають із критикою ідеї постачання нам зброї та засудженням військового шляху завершення цієї війни.

Неадекватне сприйняття лівими війни в України та дискусії про мир базуються на проблемі самої лівої ідеології та інерції симпатії росії як спадкоємця СРСР. Прикладом такої інерції є колишній канцлер Німеччини соціал-демократ Шредер, який залишається послідовним у своїх симпатіях до кремля і російських наративів. Нещодавно він знову відвідав москву та зустрівся особисто з путіним для перемовин щодо умов гіпотетичного перемир’я. Шредер вважає, що це буде найкращий вихід для України, бо нібито військовий шлях є «неможливим» і Київ має погодитися на вимоги кремля і дійти консенсусу.

Хоча в СДПН трактують цей візит як приватний, як і висновки ексканцлера, однак дії чинної німецької влади від початку повномасштабного вторгнення є просто ганьбою, адже позиція Берліна варіювалася від очікування здачі Україні до повільного постачання перших партій зброї одночасно з гальмуванням постачання техніки Польщі для передачі польської Україні. 

Ще одним прецедентом хибної оцінки війни в Україні є звинувачення співзасновником Pink Floyd Роджером Вотерсом Джо Байдена за надання Україні озброєння. 7 серпня в ефірі CNN музикант назвав американського президента “військовим злочинцем», адже постачання зброї «заважає мирним перемовинам» (примітка: рок-гурт Pink Floyd відомий з 1960-х років як один із символів нових лівих, в їх піснях простежуються комуністичні мотиви опору «експлуатації» та буквально оспівуються ідеї Маркса).

Лівий економічний, соціальний та культурний порядок денний завжди мав в основі утопічні уявлення про суспільне благо, яке залежить лише від волі людей. В ході великої війни в Європі їх постулати виявилися не просто нікчемними, але й шкідливими, бо наївність і далекоглядність лівих еліт продовжує шкодити українським інтересам.

Як і 100 та 50 років тому їх головним ворогом все ще залишається «імперіалістичний Захід, який розпалює війни». Так говорили хіпі в 1960-х (що вплинуло на поразку прозахідних сил у В’єтнамі) і так сьогодні трактують війну сучасні ліві (соціалісти, комуністи, зелені).«Квіти замість куль» і «любов замість війни»— це риторика не миру, а капітуляції.

Ліві політики, інтелектуали, активісти філігранно маніпулюють питанням миру, просуваючи свої застарілі чи просто хибні рішення. Їх гасла красиво звучать, знаходять відгомін у серцях тих, хто в теорії підтримує все «хороше». Проте лише в теорії. Вони пишуть сотні сторінок планів глобального розвитку, стабільності й прогресу, а погляд на питання війни вміщується в коротку пропозицію: «замість смерті та руйнування, ксенофобії та нетерпимості ми можемо працювати над вирішенням конфліктів мирним шляхом, спрямовуючи наші зусилля на задоволення справжніх людських потреб».

Як це реалізувати, коли в світі існують диктатори, які просто бажають захоплювати народи? Ніхто не знає, проте лозунг звучить гарно та й виглядає як «професійне рішення». На жаль, їх не особливо хвилює реальна доля людей в ході війни і тверезий погляд на дієві методи протидії російській агресії.

Джерела:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-11090717/Pink-Floyd-founder-Roger-Waters-includes-Joe-Biden-war-criminals-segment-rock-show.html

https://www.dw.com/en/germanys-schr%C3%B6der-touts-possible-ukraine-ceasefire-says-he-met-putin-again/a-62691249

https://www.dw.com/ru/osnovatel-pink-floyd-dal-skandalnoe-intervu-o-vojne-v-ukraine/a-62736580

 

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required