Вже два дні тривають обстріли в Ізраїлі

З 10 травня світ спостерігає нове військове загострення на Близькому Сході. Наразі це найбільша ескалація в регіоні за останні роки.

Новий етап конфлікту назрівав вже майже місяць, а з 7 травня, відбулися сутички між палестинцями, ізраїльтянами та ізраїльськими правоохоронцями на півдні Єрусалиму в районі храмової гори. Це священне місце як для юдеїв (тут знаходиться Стіна плачу), так і для палестинців-мусульман, бо там розташовані дві великі мечеті. 9 травня, в останній день Рамадану внаслідок зіткнень палестинців з ізраїльськими силовиками було поранено близько 3000 осіб (демонстрантів та поліцейських).

Наступного дня очікувалися нові загострення, адже 10 травня – це День Єрусалиму і, згідно із традицією, цього дня в усіх районах міста проносять прапори Ізраїлю. Вуличні заворушення понесли за собою глобальніше протистояння. 10 травня і із Сектору Газа палестинські бойовики випустили сім ракет в бік Єрусалиму. Частину із них перехопила ізраїльська ППО, а частина влучила в цілі, де не було людей. У відповідь на атаку Хамасу ізраїльські військові завдали точних ударів у місця, звідки були випущені ракети по Єрусалиму.

Після цього палестинські бойовики поновили обстріли і, за даними терористичного угруповання Хамас, у вівторок вони випустили понад 130 ракет в бік Південного Ізраїлю (частину боєголовок випустили й інші терористичні групи). Більшість обстрілів нейтралізовано системою протиповітряної оборони «Залізний купол», однак в результаті сьогоднішнього обстрілу є жертви з боку цивільного населення Ізраїлю. Наразі відомо про двох загиблих жінок в місті Ашкелон.

Паралельно з поновленням військових дій не припиняються і вуличні протести. Палестинські екстремісти намагалися захопити урядові будівлі на Півдні Ізраїлю, топтали і палили ізраїльський та американський стяги та вивішували прапори Палестини.

Значна частина лівих в Європі та Америці в цьому протистоянні підтримує Палестину. Хоча агресором в новому військовому загостренні є Хамас, однак увага медіа прикута до ізраїльської відповіді на військову атаку. В результаті відповіді загинули понад два десятки цивільних, серед яких і діти. Причина такої кількості жертв криється в цинічності палестинських бойовиків, які обстрілювали Ізраїль з житлових будинків.

Військову конфронтацію в Ізраїлі вже засудили США та деякі європейські держави, а також закликали обидві сторони до миру. На відміну від попередніх років, нинішня реакція США на палестинську агресію виглядає досить слабко, хоча Вашингтону вдалося заблокувати запропоновану Норвегією резолюцію в Радбезі ООН, яка замість засудження агресії палестинських бойовиків закликає Ізраїль поступитися частиною Єрусалиму та бути «стриманим» у відповіді терористам.

Джерела:

https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/idf-7-rockets-were-fired-at-jerusalem-area-1-was-intercepted/

https://edition.cnn.com/2021/05/10/middleeast/jerusalem-clashes-monday-intl/index.html

https://www.radiosvoboda.org/a/news-izrajil-jerusalym-sutychky-xamas-rakety/31248284.html

https://www.timesofisrael.com/2-killed-by-rockets-in-ashkelon-amid-massive-barrages-from-gaza/

https://www.timesofisrael.com/un-security-council-statement-on-jerusalem-held-up-by-us/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required