Вільям Крейг: Лишайтеся християнами під час війни

На 22-ий день війни, до студентів Академії підключився християнський теолог Вільям Лейн Крейг. В перші ж хвилини зустрічі він висловив підтримку українцям та осуд злочинним діям росії. На питання, чи може Крейг дати українцям пораду, він відповів, що ми знаходимось в ситуації, коли він очікує її від нас!

«Мені буде соромно порівняти свої життєві страждання з тим, що проходять зараз українці», — сказав професор.

Кому під час війни потрібна апологетика, професору? А солдату? Запитав професора ведучий Михайло. Дійсно, відповів Крейг, здається, що неможливо займатися академічними питаннями, коли люди страждають і вмирають! Проте це не зовсім так. Під час війни люди, як ніколи, питають, а де Бог? Чому Він допустив цю війну? Чому помирають невинні діти? І апологетика допомагає сформувати для людини відповідь, яка може заповнити її інформаційну потребу. Ми довіряємо Духу Святому, додав він, що Він дасть нам доречну відповідь, яку ми з любов’ю передамо людині.

Крейг додав, що його особистим улюбленим аргументом на користь існування Бога — є космологічний. А саме:
1. Все, що починає існування, має для того причину.
2. Всесвіт колись почав існувати.
3. Тобто, у Всесвіту є причина.
Для Крейга цією причиною є Божа суверенна Воля. Адже, навіть відповідаючи на питання війни, ми так чи інакше шукаємо істину та розуміння в Бога, Його Слові.

А як тоді професор ставиться до доктрини справедливої війни? Запитує Михайло. Почувши питання професор посміхнувся і за мить почав говорити. Дізнавшись про війну в Україні, каже Крейг, він за першим побудженням волів, аби менше людей загинуло, щоб за будь-якої ціни ми уникнули війни. «Проте, – одразу додає він – Я помилявся». Він пояснив, що наміри росії були злочинними та небезпечними для українців за будь-якого розвитку подій. Професор підкреслив важливість справедливої війни та права народу на самозахист. А на тезу, як можна любити ворогів, Крейг сказав, що без Бога це дуже важко.

Професор тепло підтримує український народ та бажає успіху в справедливій війни, яку веде наша країна. «Будьте наповнені Духом та хоробрі», — сказав він наостанок, надихаючи слухачів лишатися християнами, попри обставини. Також професор Крейг порадив носити з собою маленькі Євангелія, щоб мати змогу євангелізувати людям там, де ми є.

Продовжуємо боротьбу за Україну!

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required