logo

Відкрито кримінальне провадження через “роман” 8-річної блогерки

17 березня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Кілька днів тому українська громадськість жваво обговорювала скандал довкола 8-річної дівчинки-блогера Мілани Махавець, яка оголосила про стосунки із іншим 13-річним блогером. Діти демонстрували дуже відвертий контент в Instagram i Likee, чим викликали обурення людей, адже їх дорослі стосунки ніяк не відповідають віку дітей.

Найбільше людей обурив той факт, що дорослі стосунки між дітьми підтримувала мати дівчинки, яка заявляла, що вони просто «люблять один одного». Коли «любов» малолітньої дитини стала надбанням громадськості, уповноважений президента по правах дій Микола Кулеба звернувся до МВС, Генпрокуратури, кіберполіції та служби опіки для встановлення всіх обставин

Вчора, 16 березня, поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 301 ККУ (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів). Зараз триває слідство і матір дівчинки вже викликали на допит.

Ця історія стала надбанням громадськості, бо фігуранти «роману» мають величезну аудиторію (у 8-літньої дівчинки 500 тисяч підписників в Instagram і 6 мільйонів у Likee). Також важливо не забувати, що Likee — це соцмережа переважно для дітей, де зареєстровано дуже багато користувачів віком 7-10 років. Діти-блогери, що демонструють доросле життя і ведуть блоги з відео й фото інтимного характеру, стають прикладом для наслідування своїх однолітків.

З року в рік ми бачимо нові й нові перейдені «рубікони». Сексуального контенту в мережі стає більше, його поширення простіше, а фігуранти скандалів щодо розбещення неповнолітніх все молодші. Входження дітей в мережу може відкривати перед ними дорослий світ, який не обмежений тематичними сайтами, але пронизує всі соцмережі. Дорослі розваги, жарти, моделі поведінки, інформація про явища і події, яка не розрахована для дітей, — все це стає буденністю не лише підлітків, але й молодших школярів.

В цій історії варто зазначити ще один бік проблеми, на який мало хто звернув увагу. Діти-блогери і мати дівчинки мотивували публікацію дорослого контенту «любов’ю», мовляв не можна зупинити будь-кого, хто любить один одного. Це послання не нове і ми постійно чуємо подібні лозунги («бунтуй, кохай, права не віддавай!» чи «любов не знає статі/віку/обмежень) від захисників нетрадиційних стосунків. Виправдання будь-якої аморальної поведінки словом “любов» — це поширена маніпуляція, яка лише знецінює його справжню сутність.

Чи може бути «любов» у дівчинки 8 років? Однозначно, ні. Ті, хто стверджує протилежне позбавляють дитину права на дитинство і нормальний розвиток, згідно її віку.