Відбулася зустріч російського та китайського диктаторів

Учора, 20 березня, зустрілися російський та китайський диктатори у Москві. Це був перший візит Сі Цзіньпіна після початку повномасштабного російського вторгнення. Ключовим питанням зустрічі, звичайно, є війна в Україні, китайський мирний план, опублікований 24 лютого (про нього ми вже писали тут) і торгово-економічну співпрацю між країнами. Офіційний візит триватиме і сьогодні, проте вже зрозуміло, що Пекін є досить лояльним до Москви.

Китайський очільник зберігає компліментарну риторику та висловив бажання дати «новий імпульс» двостороннім відносинам. Сі, назвав Путіна своїм «дорогим другом» та похвалив російського колегу за «суттєве покращення» розвитку країни.

Ця зустріч проходила на тлі нещодавніх новин про ордер на арешт путіна за викрадення українських дітей. Державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував візит Сі та назвав дії китайського очільника «дипломатичним прикриттям» злочинів кремля, адже така приязність свідчить про те, що «Китай не вбачає своєї участі в притягненні Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні».

Західні лідери скептично сприймають потенційну роль Китаю як миротворця та його заявленого нейтралітету. Своєю чергою Сполучені Штати та їхні союзники з минулого місяця попереджали, що Китай розглядає можливість відправлення летальної допомоги Росії для її військових дій (хоча Пекін це заперечує).

Хоча в українському інфопросторі дуже багато інформації щодо певного принизливого статусу кремля перед Пекіном і васального поводження путіна зі своїм гостем-сеньйором, однак це жодним чином не означає, що Китай може бути лояльним до України або погодитися на завершення війни на умовах України.

Китай є частиною глобального протистояння Заходу і авторитарних переважно азійських режимів. Китай точно не є дружньою до України державою. Путін почав своє вторгнення через кілька днів після того, як вони з Сі оголосили про «безмежне» партнерство на початку лютого 2022-го.

Для Китаю Україна є частиною цивілізаційного опонента, адже китайські комуністи як і росія будують авторитарне суспільство. Комуністична республіка є великою загрозою для свободи, зокрема і свободи віросповідання. Вони обмежують права автономій, здійснюють репресії та тортури проти опозиції, обмежують поширення Євангелії, репресивними методами намагаються підпорядкувати офіційні церкви партії, погрожують своїм сусідам та утримують тисячі людей у концтаборах.

Джерела:

https://www.radiosvoboda.org/a/news-putin-si-neformalna-zustrich/32326745.html

https://edition.cnn.com/2023/03/20/europe/xi-putin-china-russia-visit-monday-intl-hnk/index.html

https://tsn.ua/svit/si-czinpin-priyihav-ryatuvati-putina-scho-eksperti-kazhut-pro-vizit-lidera-knr-do-rosiyi-2289883.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required