logo

Вчені розкрили найбільший фейк в історії Канади: не було масових поховань в католицьких школах

30 травня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Рік тому Католицька Церква опинилася в центрі скандалу довкола так званих «поховань вбитих дітей» у канадській школі. Тоді ABC повідомила про вражаючі дані, ніби в індіанській школі-інтернаті Камлупс були знайдені останки 215 дітей. Однак канадські історики, які хотіли дослідити цю тему виявили відсутність тіл в місцях оголошених поховань.

«Жодного тіла не знайдено», — завив в інтерв’ю виданню The Post Жак Руйар, почесний професор кафедри історії Монреальського університету. «Після довгих місяців звинувачень і доносів, де останки дітей, похованих в індійській школі-інтернаті Камлупса? Том Фланаган, почесний професор політології в Університеті Калгарі прокоментував викриття неправди так: «Це найбільша фейкова новина в історії Канади. Все ця історія про невідомі могили та зниклих дітей викликала моральну паніку. Вони повірили в те, що не має доказів, і це зажило власним життям».

Минулого року ця новина викликала люті протести, напади на церкви, і хвилю вандалізму. Радикальні «антирасисти» палили храми, нападали на священників. За ці злочини ніхто так і не був покараний. Після роздмухування скандалу прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо особисто закликав вибачитися Папі Римському як очільнику Католицької Церкви та британській королеві Єлизаветі ІІ (вона формально очолює Англіканську Церкву).

Загалом близько 150 000 дітей індіанців і метисів навчалися з кінця 1800-х до 1990-х років у 139 школах-інтернатах по всій Канаді. Відсутність доказів масових поховань у Камлупсі не означає, що є гарантії відсутності зловживань чи суворого поводження з цими дітьми в минулому, проте основний інфопривід виявився неправдою.

Перші дані із сумнівами щодо реальності тих поховань з’явилися ще в січні, але саме зараз ми можемо говорити про відсутність «таємних поховань» замордованих дітей як факт. Також Фланаган та інші вчені кажуть, що ця історія з «насильно вилученими з сімей індіанськими дітьми» вводить людей в оману, оскільки великий відсоток батьків охоче обирали інтернатні школи, бо вони були єдиним способом здобути освіту для їхніх дітей.

Торішній скандал підняв на поверхню проблему так званого «системного расизму» в Америці. Світові медіа писали про вбивства дітей, про смерті від хвороб і нібито насильницьке вилучення із сімей корінних американців. Але рік потому виявляється, що ніякої ексгумації тіл не проводилося та й самих скандальних поховань не було, а інші випадки виявлення поховань неподалік від шкіл-інтернатів були частинами давніх кладовищ.

Цей та інші медіаскандали вкотре підтверджують тривожну тенденцію заміни правди і фактів на медійні маніпуляції. Нав’язаний комплекс національної провили лише заважав канадцям об’єктивно подивитися на ситуацію та не ототожнювати зловживання в школах (за які вже вибачилися католицькі єпископи) та «масові вбивства вилучених із сімей дітей».