logo

В Україні знімають документальний фільм про переслідування протестантів у СРСР

7 листопада 2022 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Insider Media.

Українська студія «Правда PRO» знімає історичний документальний фільм з елементами ігрового кіно, про переслідування протестантів у Радянському Союзі. Це буде стрічка, яка охопить великий проміжок часу, розкриє причини, чому комуністи боролися з євангельськими християнами і як останні зазнавали гонінь за свою віру. Глядач зможе прослідкувати наростання репресій, певні зміни в релігійній політиці СРСР у добу Відлиги та дізнатися про історії реальних людей, які стали в’язнями совісті.

Режисер фільму Сергій Шараєвський в інтерв’ю Insider Media розповів про складові стрічки, зокрема інтерв’ю із ще живими в’язнями совісті, які зазнали переслідування з боку радянської влади, а також додавання елементів ігрового кіно. Робота над стрічкою триває вже не перший рік. Російська агресія загальмувала творчий процес, однак нині зйомки продовжиися.

«Ми зрозуміли, що зйомки варто відновити, оскільки те, що відбувається сьогодні і те, як виглядає зараз російська федерація – це нагадує той шлях, яким йшов Радянський Союз. Вони використовують ті ж самі пропагандистські кліше, ті ж самі методи, вони так само проводять репресії, як колись проводили НКВС та інші органи», – сказав режисер.

Переслідування протестантів у Радянському Союзі — факт відомий для уцерковлених людей, проте недостатньо представлений в українській культурі Ідея стрічки дуже актуальна в наш час. Сьогодні, як і багато десятиліть тому, росіяни посягають на наше життя і свободи, зокрема свободу віросповідання. На окупованій території вони закривають будинки молитви, викрадають і вбивають пасторів, забороняють проводити служіння.

Повномасштабна війна підштовхнула українців до культурного розриву із державою-агресором. Це стимулює запит на якісний український сучасний продукт, але вітчизняний кінематограф нерідко розчаровує пропагандистськими чи просто сороміцькими сценаріями (згадати лише ЛГБТ-стрічку «Уроки толерантності» чи відзнятий раніше «Мій юний принц»). На такому тлі новини про українську християнську документалістику виглядають обнадійливо.