В США утворилося нове об’єднання консервативних церков, які захищають класичну теологію

Консервативні церкви Американської реформістської церкви відділилися та утворили новий Альянс реформістської церкви для підтвердження вірності класичній теології та євангельському вченню. З нового року43 конгрегації представляють нову деномінацію, також є щонайменше 125 церков з кількох конфесій, які наразі ведуть діалог з лідерами АРК про приєднання до Альянсу.

Основним фактором розділення стала опозиція ліберальній теології. Хоча відколювання частини церков від єдиного об’єднання важко назвати однозначно позитивним фактом, але в даній ситуації це єдиний шлях для оновлення та оздоровлення церкви.

В Американській реформістській церкві вже багато років практикуються вчення ліберальної теології, толерантності до гріхів, які однозначно засуджуються в Біблії. Так, значна частина пасторів схвалює визнання одностатевих шлюбів (дискусії про це тривають з 1970-х, однак саме у 2010-х питання постало настільки гостро, що віряни з різними позиціями вже не можуть структурно перебувати в єдиній церкві.

Коли служителі піддаються єретичному вченню, применшують значення і богонатхненність Святого Писання, виправдовують гріхи, то єдиним шляхом залишається відділитися для збереження здорового вчення. Питання про розкол активно обговорювалося на Генерального синоду RCA у 2018 році, коли були сформовані умови виходу церков з об’єднання. Кілька років тривав діалог і консультації і тепер віряни остаточно розділилися.

«Ми прагнемо до того, щоб цей залишок віруючих став частиною Реформації та відродження в Північній півкулі», – сказав лідер нової деномінації з духовного керівництва Тім Вінк. За його словами, інші консервативно налаштовані церкви в RCA, церкви в Пресвітеріанській церкві Канади, Християнській реформатській церкві в Північній Америці (CRC) і Пресвітеріанській церкві в Америці (PCA), також розглядають питання щодо приєднання до нового консервативного союзу.

Популярність нового об’єднання лише зростає і утворення Альянсу дає початок великого зрушення на шляху до теологічної єдності північноамериканських протестантів. Запит на класичну консервативну теологію зростає дано як відповідь на лібералізацію «традиційних» протестантів Америки.

Приклад RCA має всі шанси стати прецедентом для початку глобального перегляду теологічних позицій у церквах по всій Америці. Нарешті консервативні християни отримали приклад маневру, відповіді на запит сповідування біблійних цінностей. Дуже багато вірян реформістської та пресвітеріанської церков роками мали йти на компроміс із совістю, коли їх церкви вінчали гомосексуалістів, коли служителі применшували значення Біблії і трактували її з позиції культури ХХІ століття. Але тепер вони мають альтернативу і будемо сподіватися, що церков з класичною теологією ставатиме дедалі більше.

Джерела:

https://evangelicalfocus.com/world/15046/us-conservative-churches-leave-rca-for-liberal-theology-issues-to-form-new-group

https://svitogliad.com/news/konservatyvni-czerkvy-ssha-utvoryly-novyj-alyans-cherez-problemy-liberalnogo-bogoslovya/

https://www.christianitytoday.com/news/2022/january/reformed-church-in-america-rca-alliance-of-reformed-churche.html

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required