logo

В Польщі ухвалили кілька революційних законопроектів на підтримку сім’ї

6 грудня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Сусідня Польща остаточно бере курс на покращення демографічної ситуації. 2 грудня польський Сейм проголосував за створення нового Інституту Родини й Демографії — нового органу із широкими повноваженнями для підтримки статусу і цінності сім’ї.

Основними його завданнями будуть: проведення досліджень та аналізів у сфері сім’ї та демографії; формулювання пропозицій для уряду та парламенту щодо дій, які могли б покращити демографічну ситуацію в Польщі; проведення соціальної та освітньої діяльності на підтримку сім’ї та народжуваності. Президент інституту стане своєрідним захисником прав сім’ї, представлятиме її права і свободи в ситуації, коли вони порушуються.

Нова сімейна структура матиме широкі повноваження та щедре фінансування, подібно до Інституту національної пам’яті (в Польщі він відіграє дуже поважну роль та має багатомільйонне фінансування, що варто було б і нам переймати, особливо зважаючи на інформаційні атаки Росії).

Напередодні голосування за створення просімейного інституту, польські депутати проголосували за ще один законопроект, який посилює відповідальність за проведення абортів. Пропозиція передбачає, що «дитиною є особа від зачаття до досягнення повноліття». При цьому додається визначення «зачатої дитини» (дитина в період до початку пологів), вбивство якої може каратися навіть довічним ув’язненням, як і будь-якої людини. Таким чином Польща зрівнює у правах дітей до і після народження, не залежно від будь-яких ознак, що виключає ганебну євгеністичну практику із вбивством дітей з інвалідністю. Наразі жодна країна Європи ще не досягла такої рівності.

Також Польща готує створення електронного реєстру вагітностей, який зобов’язує лікарів повідомляти уряд про всі вагітності та викидні. Це заплановано з метою виявлення незаконних переривань вагітності (підпільні аборти не лише є вбивством дітей, але й загрожують життю і здоров’ю матері).

Ці та інші кроки консервативного польського уряду мали б стати добрим прикладом для України в захисті кордонів, суверенітету та безпеки країни у довготривалій перспективі (покращення демографічної ситуації є буквально фактором виживання європейських націй із критично низьким рівнем народжуваності).

Проблема депопуляції дуже гостро стоїть в Україні. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук, населення України до 2100 року скоротиться майже вдвічі, до 22 мільйонів. Попри цей катастрофічний прогноз, політики не поспішають скасовувати чи бодай обмежувати масове дітовбивство, натомість академіки пропонують розв’язати цю проблему шляхом запрошення мігрантів.