В Польщі розглядають законопроект про заборону заходів із пропагандою ЛГБТ

В п’ятницю, 29 жовтня, польські законотворці проголосували за продовження роботи над законопроектом, який отримав назву «стоп ЛГБТ». Ним передбачається заборона на так звані «ЛГБТ-прайди» та масові заходи, які пропагують одностатеві стосунки. Це революційна пропозиція і сам факт обговорення такого законопроекту в державі Європейського Союзу вказує на запит консерватизму і скепсис щодо ліволіберальної культури.

Проект передбачає, що публічні зібрання не повинні ставити під сумнів шлюб як союз чоловіка та жінки, сприяти поширенню одностатевих шлюбів, сприяти юридичним рішенням, спрямованим на привілеювання таких стосунків чи усиновлення дітей одностатевими парами. Таким чином, визнається неприпустимою пропаганда гомосексуального способу життя, теорії гендеру як незалежної від біологічних умов ознаки, а також пропаганда сексуального розбещення неповнолітніх.

Обговорюваний законопроект є ініціативою громадянського суспільства. З подання депутата Кайї Годек законопроект просімейного Фонду «Життя і Родина» надійшов до Сейму та схвальним голосуванням депутатів був відправлений до комітету на наступний етап опрацювання. Для розгляду в парламенті необхідно було зібрати 100 тисяч підписів, а ініціатива щодо заборони гей-парадів вже зібрала 140 тисяч.

Польські законотворці із правлячої партії «Право і справедливість» відкрито називають активність щодо просування гомосексуалізму в публічний простір «ЛГБТ-пропагандою». Але опозиція намагається дискредитувати та навіть заборонити це словосполучення. Їх розлютив виступ Кшиштофа Каспжака, який говорив про ЛГБТ-порядок денний як про ідеологію, що загрожує свободам. «Люди є носіями певних ідей, іноді вони хороші, іноді погані. У випадку з ідеологією ЛГБТ вони надзвичайно погані, адже ми маємо справу із зародженням нового етапу тоталітаризму. Пропагування ідеології ЛГБТ – це фактично пропагування тоталітаризму, так само, як комунізму та фашизму. Сьогодні ми маємо заборону на пропаганду комунізму і фашизму в Польщі, настав час додати заборону на пропаганду ідеології ЛГБТ», – зазначив Каспржак.

Причиною активізації дискусії щодо прийнятності/не прийнятності ЛГБТ-заходів стала радикалізація польських лівих (не лише ЛГБТ, але й феміністок і анархістів, яких об’єднує тема гомосексуалізму і його політичного схвалення). За останні кілька років ми бачили агресивні зібрання із масовими заворушенням, які стосувалися абортів, ЛГБТ та інших дотичних тем. Зараз в польських судах розглядаються справи щодо вандалізму і нападів ультралівих і динаміка їх активності демонструє можливе загострення (феміністки Варшави вже подали заявки на масові заходи до Дня Незалежності, що може спричинити нові провокації).

Для остаточного ухвалення законопроекту необхідна більшість Сенату. Враховуючи перевагу консерваторів у парламенті, вірогідність хвального голосування досить висока. Невідомо, коли ця пропозиція повернеться для подальших дебатів у повній палаті парламенту, але динаміка наразі позитивна.

Джерела:

https://www.tvp.info/56644868/przedstawiciel-komitetu-inicjatywy-ustawodawczej-krzysztof-kasprzak-nie-zamierzamy-przepraszac-za-sformulowanie-ideologia-lgbt

https://apnews.com/article/europe-poland-warsaw-european-union-c3beebf507430268b757d908e6fce0d6

https://www.dw.com/pl/sueddeutsche-zeitung-o-stop-lgbt-nienawi%C5%9B%C4%87-fanatyk%C3%B3w/a-59670799

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required