logo

В Острозі (Молодіжній столиці України-2022) презентували проекти розвитку міста

17 жовтня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

11 жовтня в Кабінеті Міністрів України відбулася пресконференція з презентацією проектів розвитку міста-переможця конкурсу «Молодіжна столиця України-2022». Вже вчетверте проводиться цей конкурс з метою відзначити найкраще місто країни для проживання та розвитку молоді. Цього року молодіжною столицею України визнано Острог. Старовинне волинське місто змагалося ще з низкою міст, серед яких були й обласні центри, але саме Острогу вдалося вибороти перемогу.

В центрі молодіжної політики міста й презентації проектів Острозька академія – найстаріший вищий навчальний заклад України. Саме на базі академії та із залученням студентів і викладачів реалізуються молодіжні проекти; навчальний заклад певною мірою є об’єднавчим центром для молоді, яка народилася чи переїхала до Острога. Також Острозька академія є важливим центром духовного розвитку міста.

Про духовну складову та цінність людських ресурсів говорила голова молодіжної ради при острозькій міській раді Естер Матер’ян: «Острог стає містом, яке притягує. Як мед до якого злітаються бджоли, так і Острог, томущо окрім міста якоїсь теплоти і можливостей, це місто, де духовність, де віра і любов грає таку ж важливу роль, як і цифри, аналітика, перспективи і реалії, в яких ми живемо». Згадала вона і християнську історію міста: від Острозької братської школи та поширення реформаційних процесів до книгодрукування (створення Острозької Біблії) та розвитку полемічної літератури. Це духовне підґрунтя бачимо і в сучасному Острозі, а тому вже планується чимало заходів, пов’язаних із духовною складовою.

В ході пресконференції були представлені чотири основних блоки розвитку молодіжної політики міста:

  1. Працевлаштування молоді, профорієнтація, розвиток особистих компетентностей, підтримка відповідальності та підприємництва.
  2. Підтримка та популяризація здорового способу життя , національно-патріотичне виховання та розвиток і навчання молодих людей.
  3. Екологічна свідомість, безпека життя людей, відкритість до сучасного.
  4. Підвищення рівня участі молоді в суспільному житті.

По кожному напрямку вже розробляються заходи та проекти в співпраці з Міністерством молоді та спорту України. «Усього заплановано більше 200 заходів у сфері культури, спорту, працевлаштування, університетської діяльності та молодіжної роботи. А головне, що місто має амбітні цілі та якісну команду для їх реалізації», — наголосив Юрій Ягодка.