logo

В Європі та Америці знову хвиля антицерковного вандалізму

24 червня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

У Вашингтоні (округ Колумбія) ліві вандали вже вдруге осквернили Єпископальну церкву Святого Іоанна, відому як “церква президентів”. Це сталося після проголошення нової так званої “Автономної зони” в американській столиці. Антифа та інші радикальні ліві знову спричинили масові заворушення у Вашингтоні й інших містах. 22 червня радикали обписали та пошкодили фасад понад 200-літньої Церкви Святого Іоанна. Того ж дня відбулися сутички з поліцією і антифа вкотре атакували пам’ятники видатним американцям.

Згадані акти вандалізму вже прокоментував американський президент: “Чимало людей, заарештовані в окрузі Колумбія за ганебний вандалізм в парку Лафайєт, проти чудової статуї Ендрю Джексона, на додаток до осквернення фасадуцеркви Святого Іоанна через дорогу”, – написав Трамп.

За день до цього в іншій частині США у Амарилло (штат Техас) вандали напали ще на дві церкви: Місіонерську баптистську церкву Сіону та Церкву Carter Chapel CME. Обидві церкви мають понад 100-літню історію. Злочинці порозбивали старовинні вітражі, які неможливо точно відновити, адже вони прикрашали церкви з моменту їх заснування. Пастор церкви Carter Chapel CME Вітлі Белл сказав, що не бачив вандалізму в його церкві протягом десятиліть до минулих вихідних.

Ще один зухвалий акт вандалізму стався у Мемфісі (штат Теннессі). Вранці в понеділок 23 червня церковна громада виявила, що Місіонерську баптистську церкву “Oak Grove” невідомі облили фарбою та понаписували образливі написи на стінах. Серед іншого там було написано “Бога не існує” та “Бог не є реальним”, що свідчить про релігійний мотив злочину та вину вандалів, агресивно налаштованих проти християнської віри.

Подібні злочини не є рідкістю в інших західних державах. Учора радикали з “Black lives matter” осквернили католицьку мозаїку в Нідерландах (обписали фарбою). Вандали дісталися і до українських християнських громад. За повідомленням CTV News, православний Свято-Троїцький собор у канадському місті Саскатун зазнав значних пошкоджень від рук вандалів вночі на 23 червня.

Ці та інші акти вандалізму розслідує поліція. Наразі вже є результати роботи правоохоронців в розслідування попередніх нападів та псування церковних фасадів, хвиля яких прокотилася в першій половині червня. 19 червня поліція заарештувала кількох дівчат (18 та 17 років), які під час протестів у Нью-Йорку обписали Собор Святого Патріка образливими графіті. Ще один 26-річний чоловік був заарештований за подібний злочин щодо іншого римо-католицького храму на Манхеттені.

Сьогодні християнство в традиційно релігійних громадах у Європі та Америці переживає не найкращі часи. Поширення лівого радикалізму завжди несе з собою агресію проти віруючих та напади на християнські храми. На цьому етапі навіть найкраща робота поліції та система правосуддя не є виходом, бо масовість і політизованість цих рухів стала прецедентом (особливо для США); їх вимоги розширюються, а радикалізм щоразу росте. Наразі можна точно сказати, що обписані стіни храмів та розбиті вікна й вітражі – це не просто чергове хуліганство, але цілеспрямована агресія проти християнства та цивілізованого Заходу.