В «державних» церквах Китаю святкуватимуть річницю Компартії

Міжнародний християнський концерн повідомляє, що церкви, пов’язані з  урядом Китаю, використовують різні платформи, щоб прославляти Комуністичну партію. 1 липня в КНР будуть відзначати 100-ліття утворення Компартії. До цього святкування долучаться і церкви, що перебувають під державним контролем. Планується провести заходи ознайомлення вірян з іторією КПК і «паломництво» революційними місцями.

Участь християн у святкуваннях комуністичних свят є не лише абсурдною, але й аморальною з огляду на багато десятиліть утисків і переслідувань. Компартія Китаю несе відповідальність за десятки мільйонів жертв, особливо за часів Мао Цзедуна, а також продовжує репресивну політику щодо релігійних меншин, включно з християнами.

Сьогодні політика партії зосереджена не на знищенні церкви як інституту, а на поглинанні її. За останнє десятиліття комуністична влада доклала чимало зусиль для включення церкви до єдиного державного пропагандистського апарату. Це стратегія поступового, але безповоротного заміщення християнських доктрин на вчення правлячої партії.  Згідно із чинним законодавством, будь-яка релігійна діяльність має контролюватися урядом, а всі церкви і культові споруди мають бути зареєстровані , а для цього відповідати стандартам лояльності.

Сьогодні китайські християни зіштовхнулися з вибором або співпрацювати із владою та комунізувати церкву, або піти у підпілля. Ці положення поступово почали виконуватися з 2017 року і тепер маємо досить широку мережу підзвітних Компартії церков, які прославляють комунізм. Раніше незареєстровані церкви переслідувалися також, а їх діяльність несла серйозні ризики як для вірян, так і для священників чи пасторів. Однак тепер функції контролю набули тоталітарного характеру: держава сприяє доносам, проводяться масові рейди і арешти християн.

Особливе занепокоєння викликає готовність співпраці з боку багатьох церковних лідерів. Нелояльних священників КНР арештовує чи висилає, а із охочими співпрацювати утворюють квазіхристиянські соціалістичні організації, як-от Китайська патріотично-католицька асоціація. Її очільник Джон Фан з єпархії Шаньдун, заявив, що буде продовжувати «поглиблювати синізацію католицизму». Ще один учасник цього об’єднання священик Дінг Ян заявив: «Церква повинна органічно об’єднати Партію любові, Любов до країни та любов до соціалізму та віру; сміливо говорити про політику, а про віру — відповідно до закону».

 

Джерела:

https://www.persecution.org/2021/06/20/chinese-state-vetted-churches-praise-ccp-celebrate-partys-centennial/

https://www.christianpost.com/news/chinas-state-churches-to-celebrate-communist-partys-centennial.html

http://www.christianitydaily.com/articles/12302/20210621/chinese-state-approved-churches-praise-communist-party-urge-members-to-love-the-ccp-and-socialism-ahead-of-100-year-anniversary.htm

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required