logo

В Білорусі засуджено опозиціонерів-християн Зміцера та Насту Дашкевичів

14 липня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Сьогодні, 14 липня, судді Московського районного суду Мінська винесли вирок колишньому лідеру «Молодого фронту» Зміцеру Дашкевичу та його дружині Насти. Опозиціонер отримав 1,5 роки позбавлення волі, а його дружина 3 роки так званої «хатняй хіміі» (фактично домашній арешт з примусовим залученням до роботи та низкою умов).

Родина Дашкевичів є євангельськими християнами, які брали участь в антидиктаторських мітингах 2020 року. Зміцер очолював білоруський демократичного руху «Молодий фронт» у 2004-2015 роках, а також протягом багатьох років боровся за збереження пам’яті про злочини радянського режиму в урочищі Курапати. Його було неодноразово засуджено з політичних мотивів за опозиційну діяльність (у 2006 та 2011 роках).

Сьогодні білоруська псевдофеміда визнала подружжя Дашкевичів винними в «участі у діях, які грубо порушують громадський порядок». Під час судового процесу Зміцер та Наста відмовилися надавати свідчення. Вони визнали лише те, що справді були на марші 23 серпня 2020 року.

Дашкевичів затримали 23 березня 2022 року, тоді ж був проведений обшук в їх помешканні. Через місяць після обшуку, 29 квітня, Насту Дашкевич викликали до слідчого та повідомили, що вона визнана підозрюваною за тією ж статтею Кримінального кодексу. Тоді жінка перебувала на пізньому терміні вагітності, тому її відпустили, але Зміцер залишився за ґратами.

Він є батьком чотирьох дітей. Наймолодший син Даниїл народився 15 червня. Цей факт, вочевидь, вплинув на вирок для Насти, адже прокурор вимагав для обох членів подружжя 1,5 роки за ґратами.

Через два роки після початку білоруських протестів проти фальсифікації виборів та зловживання диктатора лукашенка продовжуються арешти та судові процеси щодо учасників мітингів. 3 грудня у Мінську до 4 років позбавлення волі засудили матір п’ятьох дітей католичку Ольгу Золотар. Її звинуватили у створенні дворових Telegram-чатів, які допомагали сусідам організовувати дворові концерти та чаювання, які пізніше були визнані екстремістськими формуваннями.

17 грудня минулого року засуджено журналіста й активіста-п’ятидесятника Едуарда Пальчиса на 13 (!) років колонії за нібито заклики до «заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі». Він став відомий як ініціатор кампанії відзначення 100-річчя Білоруської Народної Республіки, а після протестів 2020 року був затриманий як адміністратор кількох Telegram-каналів.

Репресії проросійського режиму Білорусі продовжуються, тому просимо молитися за родину Дашкевичів і свободу для Білорусі від диктаторського режиму олександра лукашенка.