У Білорусі заарештовано католицького священника

24 листопада 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Catholic.by.

17 листопада у Білорусі затримано ксьондза Генриха Акалатовича, який служить настоятелем у храмі св. Йосипа у Воложині (Мінська область). Як повідомляє телеграм-канал «Хрысціянска візія», священника звинувачують у державній зраді і йому загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.

Перебування отця Генриха під арештом несе для нього серйозну небезпеку, адже 63-річний священнослужитель має проблемі зі здоров’ям. Він бореться з онкологічним захворюванням, переніс інфаркт та нещодавно мав операцію на шлунку. Ув’язнення і перебування у слідчому ізоляторі може нести тяжкі наслідки для здоров’я затриманого, проте з практики відомо, що режим Лукашенка абсолютно байдужий до здоров’я і безпеки білорусів.

Як повідомляє видання Наша Ніва, отець Генріх навернувся до віри ще в юні роки і за часів радянської влади навчався у підпільній духовній семінарії. У 1984 році був таємно висвячений і служив у Браславі, Ракові, Несвіжі та Бобруйську. Ще за часів СРСР він зазнав переслідувань та був заарештований 30 разів. Історія повторюється і у зрілому віці ксьондз знову зазнає переслідувань від підросійської влади Лукашенка.

Наразі не відомо на якому етапі знаходиться розслідування і яка справжня мета в білоруських силовиків. Це далеко не перше затримання священнослужителя, якому інкримінують «злочин проти держави». У 2013 році за цією ж статтею був затриманий ксьондз Владислав Лазар, який провів у СІЗО пів року і був звільнений. Приклади недавніх переслідувань священників і пасторів показують, що за нинішніх умов наслідком звинувачення у «державній зраді» може бути і реальне тривале ув’язнення.

Після президентської кампанії 2020 року та масових протестів проти фальсифікації у Білорусі розпочалися масові репресії, які не завершилися із закінченням протестів, але тривають донині. Наразі понад 1000 ув’язнених визнані в’язнями совісті. Також загострюється питання свободи віросповідання і свободи слова у зв’язку з російської агресії проти України та роллю білоруського режиму в ній. Тому закликаємо молитися за ксьондза Генриха та всіх репресованих у Білорусі, адже багато активістів, зокрема й християн, залишаються ув’язненими багато років.