У Львові відбувся Партнерський саміт за участю євангельських лідерів з України та Східної Європи

28-29 червня у Львові відбувся Партнерський саміт України «Сьогодні заради завтра» за участю євангельських лідерів із України, Польщі, Угорщини, Словаччини, Молдови та Світового Євангельського Альянсу. Вони обговорили нагальні виклики, пов’язані з війною, та окреслили позиції церков щодо поточної ситуації.

За підсумками зустрічі делегати підписали спільну резолюцію, в якій погодилися продовжувати надавати духовну і психологічну підтримку та гуманітарну допомогу людям, які постраждали від війни і перебувають у важкому економічному стані; організовувати спільні програми реабілітації для ветеранів, дітей і служителів, які постраждали від війни.

Сьогодні в розпал війни українські протестанти спільними зусиллями невпинно допомагають людям в потребі. Вже понад чотири місяці церкві перетворилися на притулки для біженців та координаційні центри надання гуманітарної допомоги.

Вже 24 лютого польські, молдовські, словацькі протестанти зустрічали на кордоні українських біженців і того ж дня світова євангельська спільнота однією з перших засудила дії росії. Ця допомога і солідарність продовжується донині.

Українські та іноземні делегати Саміту вчергове засвідчили підтримку нашій боротьбі за незалежність і згадали нехристиянську позицію російських вірян. На Саміті виступив старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко з критичною заявою щодо позиції російських п’ятидесятників, які, подібно до РПЦ, підтримали дії російських агресорів.

«Нас схвилювала позиція християнських лідерів росії, зокрема глави РОСХВЄ Сергія Ряховського, який підтримуючи політику путіна, благословляє війну в Україні. Це наслідок втрати почуття відповідальності,  це – сором і ми це засуджуємо» – заявив єпископ. Також Паночко згадав про наслідки такої злочинної і безвідповідальної позиції російських церков для всього російського народу.

Джерела:

https://www.chve.org.ua/partnerskiy-samit-lviv-28-29-06-22/

https://www.chve.org.ua/rezolyuciya-samitu-28-29-06-22/

 

Фото: chve.org.ua

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required