У Києві святкували 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні

Сьогодні в Києві відбулася Урочиста Академія з нагоді 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні. Понад 400 гостей з усієї України та діаспори зібралися в «Українському домі», колишньому музеї Леніна, щоб прославити Бога за любов до України, згадати історію українського п’ятидесятницького руху і означити плани на майбутнє.

З вітальним словом виступали члени різних конфесій, деномінацій, представники діаспори, чиновники і глави деяких українських партій, зокрема, Головуючий єпископ Ради Євангельських Протестантських Церков Анатолій Гаврилюк, Голова Євангельського Слов’янського Дистрикту Асамблей Божих США Віктор Прохор, колишній секретар РНБО Олександр Турчинов та лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Подивіться, як діє Святий Дух в історії! Перед тим, як Україна занурилася в темряву терору, відбулися суттєві події: проголошення автокефалії Української Церкви; повернення митрополита А. Шептицького до Львова; відродження п’ятидесятницького руху та боротьба президента Карпатської України Августина Волошина за українську мову. Так Бог відповів на наближення темряви. Але зерна були посіяні, вони лежали в темній, сирій землі до слушного часу. Зараз, за часів української незалежності, вони зійшли! Ми повинні просити у Бога милості, щоб то, що посіяне нашим поколінням з часом дало плоди також, як це було у наших попередників», – в своєму вітальному слові сказав митрофорний протоієрей УГКЦ Олекса Петрів.

Вітання з ювілеєм учасникам також передав Голова ВРУ Дмитро Разумков.
На Урочистій Академії відбулася прем’єра документального фільму журналіста та історика В. Кіпіані «100 років боротьби та віри», в якому показані основні віхи в становленні і розвитку Церкви християн віри євангельської України. Доктор філософських наук Михайло Мокієнко продовжив екскурс в історію і в своєму виступі зробив ряд важливих заяв, зокрема, розвінчав міф про чужерідність п’ятидесятництва для України і невігластво віруючих.

Урочисту подію супроводжував виступ молодіжного хору Церкви християн віри євангельської з м. Вараш Рівненської області.
«Коли здається, що ворог переміг, боротьба тільки починається! Так було на Голгофі. Помилкові ідеології намагаються проникнути в Україну, і ми повинні дати відсіч темряві, як добрі воїни, а не партизани, що ховаються від ворога в кущах. У жертовності і посвяченні наша сила», – підкреслив у заключній промові старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.
Урочиста Академія в Києві стала кульмінаційною подією в низці заходів святкування 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required