У Фінляндії розпочався судовий процес над депутатом за цитування Біблії

Паїві Расанен — депутат фінського парламенту від християнських демократів, яка з 2019 року фігурує в трьох кримінальних справах щодо «злочинів ненависті». Її звинувачують за критику місцевої Євангельсько-лютеранської єпархії, яка підтримала гей-парад, за цитування Біблії із засудженням гомосексуалізму та видання у 2004 році брошури на підтримку сімейних цінностей із критикою ЛГБТ-порядку денного.

24 січня біля окружного суду в Гельсінкі зібралися протестувальники, які прийшли висловити невдоволення тиском на свободу слова та віросповідання у Фінляндії. В той день відбулося перше судове слухання в справі депутата Расанен.

Судовий процес розпочався з виступу прокурора Уусі Тіє і окреслення позицій обвинувачення. Критика ЛГБТ-ідеології та опір однозначного схвалення гомосексуалізму названо прокурором «типовим прикладом крайнього християнського мислення». Далі Уусі Тіє додав: «Гомосексуальні акти нерозривно пов’язані з сексуальною ідентичністю, тому несхвалення негетеронормативного способу життя було б шкідливим для ЛГБТ-молоді».

Пані Расанен відкидає всі звинувачення та наполягає на своїх правах вільно висловлюватися щодо теологічних питань. Вона заперечила маніпуляції щодо трактування її позиції як «злочину ненависті» та заявила: «Бог любить грішника, але не гріх. Це є фундаментальним у християнстві». Загалом всі репліки обвинувачення на першому судовому засіданні були направлені на визначення критики гомосексуальної поведінки як абсолютно неприпустимого прикладу зловживання свободою слова та вербальної дискримінації.

В цій справі є ще один неочевидний аспект, який є частиною глобальних проблем самої церкви. Ще на початку судового засідання прокурор ставить питання до Піїві Расанен: «Загалом християнство передбачає, що Біблію потрібно тлумачити в історичному, соціальному та культурному контексті. Чому ви тлумачите уривки про гомосексуалізм буквально?»

Прокурор формально не заперечує цитування Біблії, але засуджує її буквальне і класичне трактування. Тобто посилання на Біблію визнаються допустимими тільки якщо вони не будуть засуджувати гомосексуальну поведінку (чи в інших зручних контекстах), отже без передання первинного сенсу. Це і є приклад наслідків ліберальної теології (буквального невір’я Богу і заперечення істинності Біблії), яка домінуує у багатьох європейських протестантських церквах.

Депутата Расанен підтримали низка латвійських правозахисних неурядових організацій, які заявили про важливість дотримання основоположних прав і свобод, особливо свободи слова. Також прихильники прав людини у сусідній Норвегії провели пікет біля посольства Фінляндії з вимогою зняти з Паїві Расанен всі обвинувачення.

Дана справа є показовою, за нею слідкують християни по всьому світі. Це не просто суд над депутатом, але прецедент розправи над публічною особою, яка наважилася прямо говорити про класичне християнське вчення щодо шлюбу і сім’ї.

Українські ліві за сприяння посольств і міжнародних організацій проштовхують у Верховній Раді законопроект №5488, який має сумнівні положення щодо «злочинів ненависті» та покарання за дискримінацію. Приклад Фіндяндії має стати уроком для нас, застереженням щодо «добрих» намірів в обмеженні свободи слова. Навіть якщо кримінальні справи щодо висловлювань пані Расанен будуть закриті, це вже жахливий прецедент наступу на свободу слова і віросповідання, повторення якого цілком реальне в країнах із фанатичним державним захистом гомосексуальної поведінки.

Джерела:

https://www.helsinkitimes.fi/world-int/20839-ngos-of-latvia-call-on-the-finnish-authorities-to-stop-prosecuting-paeivi-raesaenen.html

https://evangelicalfocus.com/europe/15168/paivi-rasanen-trial-prosecutor-says-words-of-christian-politician-harm-lgbt-youth-says-certain-bible-interpretations-should-be-limited

https://www.bbc.com/news/world-europe-60111140

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required