logo

Судова справа проти капелана Ігоря Плохого: що про неї потрібно знати?

23 вересня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Цими днями стало відомо про затримання військового капелана Ігоря Плохого. Враховуючи його активну проукраїнську діяльність та волонтерство, виникає питання про те, чому проти нього була порушена справа — і чому є вагомі підстави вважати її сфабрикованою.

Ігор Плохой є головою ГО «Капеланське служіння війську» та ГО «Християнський національний фронт», випускником Християнської Відкритої Академії, автором блогу на Ютубі.

21 вересня Голосіївський суд відправив капелана Ігоря Плохого в СІЗО, безпідставно звинувативши його в злочині про продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги. 22 вересня Голосіївський районний суд Києва виніс рішення про взяття капелана Ігоря Плохого під варту. Підозра була підписана слідчими Національної поліції Києва і підтримана прокуратурою. Після двох годин судового засідання, суд задовольнив клопотання слідства щодо тримання капелана під вартою, проте зменшив заставу до 104 000 грн.

Фото взяте зі сторінки ГО «Всі разом».

22 вересня Ігоря Плохого звільнили під заставу. Коментуючи своє звільнення, капелан написав на своїй Фейсбук-сторінці:

Друзі, побратими, я на свободі! Це відбулося завдяки Всемогутньому Богу та усім вам — небайдужим, хто долучився до збору коштів для внесення застави (на картки моєї доньки). Наразі збір закрито! Дякую усім за вашу молитовну підтримку, особливо тим, друзям, військовим, офіцерам, волонтерам та священникам, які прийшли до суду, щоб підтримати мене!

Юрист Ігоря Плохого, Нона Надіч, назвала справу «прецедентом, котрий як меседж скерований до суспільства, що за добрі справи, при такій правоохоронній та судовій системі, громадяни будуть покарані», для ГО «Всі разом!»

Але в чому обставини справи, порушеної проти капелана? (опубліковані адвокатом Надіч)

  1. Ігор Плохой, як капелан та волонтер, допомагав в Миколаївській та Херсонській областях. Для роботи на лінії фронту йому був потрібен рамний, високий автомобіль. На цю потребу були зібрані кошти і капелан звернуся до волонтера, який мав знайти необхідний автомобіль.
  2. Волонтер знайшов транспортний засіб «Nissan Terrano», 2003 року, і отримав 203 560 гривень на картковий рахунок для купівлі машини. Коли пізніше капелан Плохой оглянув машину, він побачив, що та не відповідає вимогам, які він мав, в контексті характеру своєї роботи, і не може бути використана в умовах війни (у зв’язку з поганим станом машини). Тому він попросив відремонтувати автомобіль.
  3. Пізніше волонтер запропонував капелану передати машину військовим в Києві. Кошти, які передали військові, складали суму 207 000 грн, що є сумою менше ніж було витрачено Плохим (сукупні витрати якого на зазначений автомобіль склали 221 000 грн.).

Фото взяте з Фейсбук-сторінки Ігоря Плохого.

  1. Таким чином, прибутку капелан не міг мати і в справі відповідно відсутній склад кримінального правопорушення.
  2. Повідомлення про підозру є необґрунтованим, оскільки побудоване лише на припущеннях та недоведених досудовим слідством обставинах. Щобільше, правоохоронці не врахували усіх подій, які передували саме тим діям, котрі описані в підозрі, що призвело до неправильної кваліфікації дій капелана.

Капелан прокоментував судову справу, кажучи: «На судовому засіданні мною були надані усі матеріали та документи моєї невинуватості, і я буду боротися за те, щоб їм дали належну оцінку! (…) Головне, що моє сумління чисте, я чесно служив Богу, людям та Батьківщині й буду продовжувати це робити в подальшому. Впевнений, що звинувачення побудовані на неправді будуть зруйновані, а світло правди засяє супроти штучних перешкод

Наразі судовий процес проти капелана Плохого продовжується. Адвокати Дмитро Онученко та Нонна Надіч супроводжують справу, а колеги та співслужителі Ігоря Плохого активно залучені в тому, аби інформаційно, молитовно та своїми свідченнями підтримати капелана в суді.