Сотні тисяч поляків вшанували та захищають ім’я Івана Павла ІІ

Учора була річниця смерті Івана Павла ІІ і цьогоріч спомин про цього Папу Римського відбувався в особливій атмосфері, адже християнам доводиться захищати його світле ім’я від нападів недобросовісних журналістів і загалом лівих сил.

У березні ми писали про хвилю обурення, яку викликав у польському (та й українському католицькому) суспільстві фільм-розслідування, в якому журналісти звинувачують покійного Папу Римського в покритті злочинів педофілії. Абсолютно гіперболізовані аргументи і загальний настрій ворожості і знецінення у стрічці католики (і загалом християни) сприйняли як несправедливу атаку на образ і пам’ять про Івана Павла ІІ.

У 18-ту річницю його смерті по всій Польщі пройшли марші, присвячені вшануванню пам’яті та захисту доброго імені Папи-поляка. Сотні тисяч людей у багатьох польських містах вийшли на вулиці з портретами Івана Павла ІІ та лозунгами захистити його добре ім’я.

«Ви нас розбудили! Ми вас захистимо» — центральне гасло акції, яке означає: люди пам’ятають, що саме церква за понтифікату Івана Павла ІІ стала опорою для антикомуністів, саме християнська ідентичність допомогла полякам відродити і власну національну ідентичність і тепер вони не збираються забувати це чи закривати очі на несправедливе очорнення папи і Церкви.

Разом з цим, є люди, які намагаються знищити цю ідентичність. Вони маніпулюють і підхоплюють сумнівні тренди, звинувачуючи когось тому, що в певних середовищах склався стереотип і негативне ставлення до церкви за замовчуванням. На жаль, це призводить і до вкрай радикальних дій. Наприклад, цієї ночі вандали у Вроцлаві та Лодзі облили фарбою пам’ятники Івану Павлу ІІ і в лівих антихристиянських середовищах ця ненависть тільки зростає.

Вшанування пам’яті Івана Павла ІІ — це не просто елемент релігійності чи певна національна традиція поляків. Тут мова йде, найперше, про конкретний образ та ідентичність, про національне становлення та релігійне відродження народу, що перебуває в конфронтації з комуністичним режимом. Інформаційна кампанія проти папи-поляка тут є, найперше, нападом на Церкву і на пам’ять 1980-х — епоху боротьби з соціалізмом.

Джерела:

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38261841-polacy-uczcili-pamiec-jana-pawla-ii-politycy-wsrod-uczestnikow-marszow

https://www.wprost.pl/warszawa/11162329/marsz-papieski-w-warszawie-ty-nas-obudziles-my-cie-obronimy.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required