Що сказали і НЕ сказали європейські лідери в Києві?

Сьогодні, 16 червня, в Україну приїхали президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Румунії Клаус Йоханніс та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, щоб зустрітися з українським президентом.

На брифінгу після зустрічі іноземних лідерів із Зеленським гості висловили вже звичну готовність підтримувати Україну, проте їх заяви були дещо розмитими і формальними. Після відвідин Ірпеня Шольц назвав місто «символом неймовірної жорстокості російської війни», а Йоханніс висловився за притягнення воєнних злочинців до відповідальності.

Дуже конкретну і пряму позицію висловив наш президент: «Ми говорили про потреби України в потужній зброї, нам потрібна велика допомога. Кожна зброя – це врятовані життя, кожне відкладене рішення дає можливість російським вбивати українців». Також Зеленський додав, що одним з пріоритетних завдань є відновлення економіки та протидія продовольчій кризі, яку спровокувала Росія.

Деякі позитивні заяви зробив Еммануель Макрон: Франція поставить Україні 6 додаткових артилерійських установок Caesar, а також він запевнив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія виступають за негайний статус кандидата в члени ЄС для України. Про конкретну готовність Німеччини постачати нам важке озброєння наразі не відомо.

Але дещо ми навіть не чуємо. Чи готові найбільші європейські країни до реальної боротьби проти кремлівського режиму? Чи переглянули вони свої позиції (зокрема бажання Макрона зберегти обличчя для путіна та страх Шольца надавати зброю, бо Німеччина не може сприяти військовій боротьбі проти росії через власні історичні комплекси)? 

Макрон сказав, що ЄС не вимагатиме від України територіальних поступок задля завершення війни, хоча сама можливість таких вимог виглядає аморальною зрадою європейських цінностей. Разом з цим, ми не отримали конкретики щодо шляхів і методів, як Україна має повернути всі окуповані землі.

Наразі українці знаходяться в дуже складній ситуації, але мільйони людей на різних рівнях докладають зусиль для наближення перемоги. Закликаємо не припиняти молитися за завершення війни з повним відновленням контролю над всіма українськими землями.

Джерела:

https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/06/16/7141384/

https://www.pravda.com.ua/news/2022/06/16/7352839/

https://nv.ua/world/geopolitics/emmanuel-makron-v-kieve-zayavil-chto-franciya-i-germaniya-ne-diktuyut-ukraine-usloviya-dialoga-s-rf-50250359.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required