Росія відмовилась припинити вогонь на час Великодня

Великдень 2022 року в Україні супроводжується сиренами та обстрілами. Аби дати людям можливість евакуюватись та отримати гуманітарну допомогу, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав росію припинити бойові дії в Україні з 21 квітня протягом чотирьох днів. Представник росії відхилив пропозицію, назвавши заклики до миру «брехливими» та «нещирими». 

19 квітня на зустрічі ООН дипломати порушили питання ескалації бойових дій на Сході України. Коментуючи загрозу для мирних жителів, Глава ООН, Антоніу Гутерріш, закликав до 4-ьох денного припинення вогню. Він додав, що питання про паузу є нагальним:

«Натиск і жахливі втрати мирного населення, які ми бачили досі, можуть збліднути в порівнянні з жахом, який чекає попереду. Цього не можна допустити», — сказав він.

На час паузи Генсек ООН сподівався, що для мирних жителів будуть відкриті коридори для евакуації і надання допомоги. Йдеться про: Херсон, Маріуполь, Луганськ, Донецьк — та інші населені пункти Донбасу. Це 4 мільйони людей в гарячих точках та близько 12 мільйонів на теренах всієї України, які потребують допомоги.

Фото із зустрічі ООН. Джерело: AP News

Постпред України при ООН Сергій Кислиця закликав росію прийняти пропозицію. Проте представник росії в ООН дмитро полянський назвав її «брехливою», сказавши, що пауза дасть Україні «передишку», аби отримати нову партію зброї. полянський продовжив російський наратив пропаганди кажучи, що на час паузи Україна здійснюватиме провокації та «створюватиме фейки». Єдиний мирний вихід, який Україна має, додав Полянський, це зупинити свій проєвропейський напрям і, фактично, здатись росії.

Представник України Сергій Кислиця прокоментував відповідь росії у своєму Твіттері, назвавши її відповіддю «московського фюрера».

Постпред України в ООН Сергій Кислиця. Джерело: AP News

Відповідь росії на заклик про припинення вогню на Великдень — є ще одним доказом того, що московській верхівці байдуже на життя мирного населення. Ворожа армія вже близько двох місяців веде бойові дії в Україні з порушенням правил ведення війни: катуючи та вбиваючи полоненних, атакуючи мирне населення, підриваючи школи, житлові будинки, магазини, та вчиняючи геноцид українців.

І те, що росія відмовляється перестати обстрілювати Україну на час Великодня, вкотре доводить, що «християнською» вона є лише на паперах своєї пропаганди.

Джерела:

https://apnews.com/article/russia-ukraine-europe-religion-united-nations-antonio-guterres-ab1de48253876fad2115445b06de9300

Твіттер Сергія Кислиці

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required