logo

Польські суди почали розгляд справ проти феміністок і радикальних лівих

6 жовтня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Рік тому в Польщі проходили масові акції феміністок та інших лівих, які вимагали легалізації абортів. За кілька місяців періодичних страйків ліворадикали здійснили чимало правопорушень, серед яких вандалізм і напади на церкви. Наприкінці вересня з’явилися повідомлення про передачу кримінальних та адміністративних справ до суду і початок розглядів.

Правоохоронці передали до суду дві кримінальні справи проти однієї з лідерів «Страйку жінок» Клементини С. Її звинувачують в нападі на поліцейського, проникненні на територію Конституційного Суду та вандалізмі проти церкви і пам’ятника св. Олександра у Варшаві.

Наприкінці вересня також розпочалися судові слухання у справах щодо перешкоджання публічному виконанню релігійного обряду. Лівий активіст Томаш Мрочковський з іншими трьома обвинуваченими (їх імена не розголошуються) під час «Страйку жінок» увійшли до Кошалінського собору з феміністичними та ЛГБТ-прапорами і намагалися зірвати службу. Протестувальники пояснили свої дії «вираженням опозиції до слів церковних ієрархів, які виступають проти абортів». Відповідно до статті 195 Кримінального кодексу, злісне втручання у публічне виконання релігійного акту церкви чи іншого релігійного об’єднання карається штрафом, обмеженням волі або позбавленням волі на строк до 2 років. Коли

Зараз під слідством знаходиться і скандальна феміністка Марта Лемпарт, яка багато років очолює Національний жіночий страйк та інші проабортивні ініціативи. Вона є фігурантом низки адміністративних та кримінальних справ, серед яких хуліганство під час акцій у Варшаві, Вроцлаві та Закопане, напади на поліцейських і організація заворушень із вандалізмом.

Марта є відомою антирелігійною активісткою. Вона вважає церкву «основним джерелом ненависті та розбіжностей» в суспільстві, а консервативну владу «фашистською». Але тепер за вчинені радикальні дії їй загрожує 8 років позбавлення волі і стягнення понад 150 тисяч злотих у цивільних справах. Серед позивачів представлені як прокуратура і державні органи, так і консервативні об’єднання (Інститут правової культури Ордо Юріс).

В низці справ проти феміністок та інших лівих діячів багаторазово фігурують розслідування нападів на церкви і актів вандалізму (наприклад, зображення на храмах червоної блискавки – символу боротьби за легальність абортів). Розслідування і передача до суду подібних справ є позитивним прикладом для багатьох західних держав, де ліворадикали нападають на християн і церкви. В США, Канаді, Німеччині та Франції злочини проти церков стали поширеним явищем за останнє десятиліття, однак покищо не бачимо належної реакції влади та правоохоронців.