logo

ПАНДЕМІЯ ПОСИЛИЛА НЕБЕЗПЕКУ ДЛЯ ХРИСТИЯН У АФРИЦІ

22 квітня 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Доки в одних країнах християни можуть в достатньо комфортних умовах переживати карантин, слухаючи недільні служіння онлайн, в інших частинах світу віруючі люди після впровадження карантину зазнають подвійного тиску. В африканських та азійських країнах, де ще до пандемії приналежність до християнства могла стати причиною тюремного ув’язнення чи навіть смерті, сотням тисяч переслідуваних християн довелося зіткнутися одночасно з новою хворобою, політичним тиском та погрозами і нападами з боку екстремістських угруповань.

Керівник правозахисної організації “Open doors” відділу Західної Африки, представлений як “Сулейман”, повідомив про постійні прохання забезпечення продовольством і прихистком. Найчастіше ці прохання надходять від християн, які розташовуються у таборах для внітрішньопереміщених осіб. Їм довелося втекти з регіонів де активно діють терористи з ІДІЛ, Боко-Харам та фуланські бойовики. “У розпал коронавірусних викликів атаки на християн не припиняються”, – сказав Сулейман.

Не припиняється і частота нападів та терористичних актів. Насильницькі дії найбільш інтенсивні в трьох країнах – Малі, Нігері та Буркіна-Фасо, розташованих у центральній та західній частині вузької смуги території під назвою Сахель, яка простягається через континент від Атлантичного океану до Червоного моря. Ці три країни перебувають у центрі конфлікту, але останні напади вздовж кордонів між Буркіна-Фасо та Беніном, Кот-д’Івуаром і Ганою посилюють ризики поширення насильства на всю територію Західної Африки. Під час останнього нападу фуланські бойовики палили християнські села, виганяли та вбивали місцевих жителів, включно з дітьми.

В умовах пандемії влада багатьох африканських країн “розривається” між приборканням вірусу та протистоянням терористам. Така ситуація не сприяє гарантуванню релігійних прав, а політики деяких держав і не поспішають захищати християн. Найбільше ця байдужість помітна в державах та регіонах, з де-факто законами шаріату.

Домінування ісламу в політичній та соціальній сферах призводить до низки нових небезпек (а особливо під час карантину). Величезна кількість людей, що навернулися з ісламу в християнство, були відкинені своїми рідними, через що багато хто не має свого постійного житла. Це особливо проблематично, бо під час карантину люди мають лишатися вдома. Через зречення сім’єю новонавернені християни не лише втрачають дах над головою, але і роботу та будь-які засоби до існування. Особливо тяжко доводиться незаміжнім жінкам, які, зазвичай, повністю залежать матеріально від своєї сім’ї.

Доки весь світ перебуває на карантині, християни продовжують зазнавати гонінь. Коли увага світу прикута до пандемії, події, на південь від Сахари не привертають достатньо уваги та не висвітлюються у ЗМІ належним чином. Попри це християнам не варто забувати наших братів і сестер, але молитися за їх долю та Божу опіку над ними та їх сім’ями. Джерела: https://www.ncronline.org/news/world/christians-threatened-islamists-push-control-africas-sahel

https://www.christianpost.com/news/covid-19-makes-life-harder-for-hundreds-of-thousands-of-africas-persecuted-christians.html https://www.keepthefaith.co.uk/2020/04/21/militants-murder-christian-children/