Це одна й та ж будівля в Мелітополі. До окупації тут було приміщення церкви «Благодать», де збиралися сотні християн і в церкві було потужне музичне та дитяче служіння. Все змінилося, коли місто захопили російські війська і сьогодні на фасаді окупанти розмістили портрети терористів.
З початку окупації церква «Благодать» надавала гуманітарну допомогу містянам, які не змогли виїхати з Мелітополя. Однак 11 вересня росіяни вдерлися до церкви та захопили будівлю. Вони проголосили її «націоналізацію», а пасторів заарештували.
Далі окупанти діяли буквально за старим радянським сценарієм: зібрали дані про вірян на богослужінні, звинуватили їх у «співпраці з США», а в самій будівлі зробили міністерство культури Запорізької області. Там, де раніше славили Бога, тепер керує окупаційна адміністрація та славить «рускій мір».
Загарбники спиляли хреста, а з нагоди 9 травня розмалювали будівлю, розмістивши на фасаді портрети терористів. Вони зобразили пропагандиста і бойовика Максима Фоміна, відомого як Владлен Татарський, скандальних бойовиків «Гіві» (Михайло Толстих) та «Моторолу» (Арсен Павлов), а також терориста Володимира Жогу. Окупанти дуже цинічно біля портрета останнього помістили цитату з Євангелії від Івана: «Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх».
Таке «оновлення» дому молитви багатогранно відображає суть необільшовицького окупаційного режиму. Вони буквально повторюють досвід комуністів, які забирали приміщення церков і перетворювали їх на будинки культури, склади, архіви або взагалі знищували. Проте віримо, що ця ганьба на фасаді церкви існуватиме недовго і після деокупації Мелітополя все буде змито і перефарбовано, а хрест повернеться на своє центральне законне місце.
Споглядання наслідків безбожницьких дій закономірно обурює християн. Але нехай ці емоції не руйнують нас самих, але будуть мотивацією посилити молитви за Україну, прийдешні наступальні дії Збройних Сил та повне звільнення України від нового аналога червоної чуми.