«Ой у лузі червона калина…»: як стрілецька пісня здобуває нову популярність

Після початку повномасштабного російського вторгнення українці запалилися патріотизмом і захопленням від нашого війська, про що свідчить нова популярність багатьох класичних патріотичних пісень. Однією з них стала «Ой у лузі червона калина…» у виконанні Андрія Хливнюка, лідера гурту «Бумбокс», на Михайлівській площі. завдяки оригінальному виконанню та запиту на подібну музику. завдяки оригінальному виконанню та запиту на подібну музику. Завдяки оригінальному виконанню та запиту на подібну музику це відео зібрало мільйони переглядів і стало вірусним в мережі.

Ой у лузі червона калина похилилася.

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину піднімемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

З-поміж багатьох пісень, ця має давню історію і особливий символізм повторення нашої боротьби. «Ой у лузі червона калина…» — славень Українських січових стрільців – вперше відновленого за кілька століть національного військового підрозділу. Створені в роки Першої світової війни УСС здобули чимало перемог і стали символом початку відродження нашої військової традиції в минулому столітті.

«Ой у лузі червона калина…» — військовий гімн великого об’єднавчого наративу здобуття незалежності. В словах переплітаються символи нашого мирного життя і боротьби за нього: калина, пшениця, військовий тан, козацький степ. Пісню несли через десятиліття українські бійці різних війн. Її співали січові стрільці, борці за УНР та ЗУНР, повстанці УПА і сучасні українці у війні за незалежність.

Нині цей гімн чуємо з уст відомих співаків (котрі ще й беруть участь у захисті країни), протестувальників в окупованому Херсоні і солдатів на фронті. Це справді сильно, це єднає народ спільною ідеєю та дуже правильним конструктивним наративом звільнення і відродження України.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required