Нові напади на християн в Гаїті, Нігерії та Індії

З початку цього місяця з’явилися низка повідомлень про загострення ситуації з безпекою християн в деяких державах «третього світу». 

Гаїті

Держдепартамент США закликав американських громадян негайно покинути Гаїті, адже ситуація стає остаточно неконтрольованою.  Гаїті потерпає від насилля банд, продовольчої кризи, дефіциту палива та краху медичної системи, яка не справляться з наслідками епідемії COVID-19.

Наразі в різних частинах країни фактична влада залишається в руках банд, які грабують та викрадають людей. Найбільш резонансний напад стався місяць тому, коли викрали 17 місіонерів (серед яких п’ятеро дітей) і досі утримують їх, вимагаючи багатомільйонний викуп.

Ще один напад на християнського служителя трапився близько тижня тому. Євангельська богословська семінарія Порт-о-Пренса повідомила, що її  пастор Станіс Стівенсон зазнав нападу бойовиків, коли їхав додому зі своєю родиною. В результаті атаки загинула дочка пастора, а сам священнослужитель отримав тяжкі вогнепальні поранення.

Ніґерія

За останні місяці в Нігерії простежується погіршення становища зі свободою для християн. В країні систематично відбуваються атаки на церкви та села, де компактно проживають християни.

Минулого тижня був заарештований нігерійський римо-католицький журналіст Лука Бінніят, який пише для антикомуністичної газети Epoch Times. Його звинувачують у кіберпереслідуванні (це звинувачення часто використовується в цій африканській країні, щоб змусити журналістів мовчати). Наразі він перебуває під вартою в очікуванні суду.

Лука став відомий своїми публікаціями та викриттями нападників і переслідувачів християн. За даними Christian Post, приводом до переслідування слугувала стаття Бінніята під назвою «У Нігерії поліція називає різанини «злом», але не арештовує винних», в якій журналіст висвітлює неправомірні дії поліції та неналежну кваліфікацію терористичної діяльності ісламістських радикалів.

Уряд Нігерії намагається приховати масштаби фулланського тероризму і нерідко звинувачує у насильстві жертв. Попри системний характер нападів (щотижня з’являються нові дані про викрадення та розправи над християнами), влада не здійснює належних заходів для боротьби з терористами, але навпаки — переслідує викривачів і християнських правозахисників.

Індія

Минулої суботи натовп із 50 радикальних індуїстських націоналістів напав на християнську громаду в індійському штаті Чхаттісгарх, в результаті чого дев’ять християн зазнали тяжких поранень. Міжнародний християнський концерн (ICC) повідомляє, що троє з постраждалих перебувають у критичному стані. Християн, у тому числі жінок і дітей, били кулаками, дерев’яними палицями та іншими предметами. Внаслідок нападу кілька постраждалих отримали переломи кісток, вивихи суглобів та травми голови.

Метою цього нападі (і аналогічних, які системно відбуваються в країні) є спроби зробити свої населені пункти «вільним від християн». З приходом до влади індуїстських націоналістів становище християн погіршилося, жорстко обмежується діяльність місіонерів та євангелистів, а напади радикалів не розслідуються належним чином.

Описані вище приклади переслідування християн — лише невелика частина даних. Сотні мільйонів віруючих живуть в щоденному напруженні та очікуванні переслідування з боку радикальних груп чи державних органів. Саме тому ми маємо цінувати свободу віросповідання, яку маємо в Україні та молитися за братів і сестер, які не мають таких привілеїв.

Джерела:

https://www.miamiherald.com/news/nation-world/world/americas/haiti/article255639801.html

https://www.christianpost.com/news/depart-haiti-now-us-govt-tells-americans.html

https://christianaidministries.org/updates/haiti-staff-abduction/

https://www1.cbn.com/cbnnews/world/2021/november/hindu-extremists-violently-storm-14-christian-homes-in-indian-village-brutally-assaulting-women-and-children

https://www.christianpost.com/news/journalist-arrested-after-covering-attacks-on-nigerian-christians.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required