Нові можливості для України після зустрічі понад 40 міністрів оборони

Захід переходить на новий рівень підтримки України. У середу, 27 квітня, на німецькій військовій базі Рамштайн відбулася зустріч міністрів оборони понад 40 держав світу (з Європи, Америки, Близького Сходу, а також віртуально долучилися представники Японії та Республіки Корея).

Звичайно, такій захід не міг відбутися без участи міністра оборони України Олексія Резнікова. За його словами, «Це справжня коаліція, мета якої – не просто стримати Кремль, а перемогти російську тиранію, забезпечити цивілізованому світу можливість виграти цю війну».

Одним з ключових підсумків зустрічі в Рамштайні було рішення переходу української армії на калібри НАТО, що свідчить про початок системного постачання зброї. Не менш важливою є готовність  провідних держав світу координувати спільну допомогу Україні, що означає створення широкої коаліції, яка вже отримала неофіційний статус антипутінської.

Цю зустріч ініціювали Сполучені Штати. Американський міністр оборони Ллойда Остіна назвав її історично і це не перебільшення. Вона дійсно стала проривом для наших стосунків із Заходом. Вже наступного дня палата представників американського Конгресу проголосувала за відкриття ленд-лізу для України, а Джо Байден анонсував чергове виділення фінансової допомоги .

Вочевидь, в найближчі тижні в Україну надійде озброєння НАТО в такій кількості, як ніколи раніше. Учора, 28 квітня, навіть Німеччина офіційно погодила надання Україні важкого озброєння і скоро ми почуємо про аналогічні рішення від інших держав.

Сьогодні на наших очах твориться історія, світові зміни, масштаб яких можна порівняти хіба з 1940-ми роками. За короткий проміжок часу ми стали свідками такого глобального потрясіння, яке важко було уявити ще на початку цього року. Війна в Україні торкнулася не лише українців. Сьогодні дуже серйозно стоїть питання про глобальну безпеку і довіру міжнародним інституціям. Від безпеки на Херсонщині, Миколаївщині, Запоріжжі значною мірою залежить чи будуть голодувати люди в Африці і якою буде ціна на зерно.

Сьогодні той час Ч, коли вільний світ має показати реальний масштаб своїх можливостей, відстояти геополітичну ініціативу, щоб зупинити москву. Нинішня війна — це не лише про боротьбу цивілізацій у Східній Європі, але й про глобальну безпеку і силу міжнародного права. Розв’язавши війну, кремль порушив всі можливі принципи наявної світобудови і має заплатити за своє віроломство найбільшу ціну.

Джерела:

https://www.pravda.com.ua/news/2022/04/26/7342198/

https://www.eurointegration.com.ua/articles/2022/04/27/7138482/

 

 

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required