Неоднозначний Рамштайн: немає рішення щодо надання Україні Leopard 2 

Сьогодні, 20 січня, у Рамштайні відбулася чергова зустріч міністрів оборони Естонії, Великої Британії, Польщі, Латвії та Литви, представники Данії, Чехії, Німеччини, Нідерландів, Словаччини та Іспанії. Вони вирішували, якими будуть обсяги і терміни надання Україні військової допомоги. Зустріч була плідною, але неоднозначною, адже остаточного рішення щодо передачі танків Leopard 2 міністри не ухвалили.

Перед вирішальною зустріччю США та європейські країни анонсувати передачу об’ємного пакета озброєння, який включає як сотні одиниць різноманітної важкої техніки, так і боєприпаси та інше обладнання. Проте наразі Україна не отримала позитивного рішення щодо західних танків.

Такі європейські держави як Польща, Словаччина, Чехія, Фінляндія вже готові передати свої «леопарди» Україні, проте не мають права без дозволу Німеччини, яка не поспішає схвалювати таке постачання. В уряді та німецькому суспільстві давно існують розбіжності щодо цього питання. Шольц знову намагається бути «обережним», бо майже половина електорату не схвалює передачу танків. Німецький канцлер вважає: що спершу потрібно дочекатися, коли США погодяться на відправлення своїх власних передових танків M1 Abrams, проте Вашингтон також не поспішає цього робити.

Новий німецький міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що «пріоритетом номер один є протиповітряна оборона України», а щодо надання танків, які просила українська сторона, то наразі рішення не прийнято, однак він дав розпорядження готувати їх для можливого постачання в майбутньому. Разом з цим, він пообіцяв пакет військової допомоги на понад 1 мільярд євро цієї весни. Більшість коштів планується витратити на ППО.

Цього разу до міністрів звернувся і Володимир Зеленський. Він прямо говорив про оборонні потреби України, зокрема танки, винищувачі F16 і ракети дальнього радіуса дії. Президент закликав «не торгуватися щодо тієї чи іншої кількості танків, а розпочати принципове постачання, яке зупинить російське зло».

«Це у ваших силах – гарантувати таку артилерію й таку ППО, які розібʼють терор. Це у ваших силах – забезпечити перемогу. Тож нехай ваші рішення бʼють точно! Так само, як наші герої на передовій», — закликав Зеленський західних  міністрів.

Нинішній восьмий Рамштайн принесе Україні багато нової зброї, проте основна потреба в танках залишалася без відповіді. Хоча Захід постачає нам зрою, передає нові й нові види техніки, проте обсяг і темпи бажають кращого. Можливо в майбутньому щось зміниться і Україна все ж отримає довгоочікувані танки, однак сьогодні спостерігаємо все ще невпевненість і млявість старої Європи, а також неготовність деяких країн жити у світі, де реальним стає розпад росії.

Джерела:

https://www.tvp.info/65765775/ramstein-niemcy-i-czolgi-leopard-dla-ukrainy-minister-obrony-niemiec-zabral-glos

https://www.bbc.com/news/live/world-europe-64343274

https://www.slovoidilo.ua/2023/01/20/novyna/svit/nemaye-yedynoyi-dumky-ramshtajn-8-ne-sxvalyv-peredachu-tankiv-ukrayini

https://suspilne.media/363048-zelenskij-pid-cas-ramstajnu-zaklikav-partneriv-nadati-ukraini-tanki-vinisuvaci-i-raketi-dalnogo-radiusa/

 

 

 

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required