logo

Не дали вшанувати пам’ять: в Парижі антифа напали на католиків

31 травня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

28 травня французи відзначали 150-річчя падіння Паризької комуни – кількамісячного комуністичного самоуправління в столиці, яке завершилося повним крахом. В ті часи жертвами ліворадикального самоврядування стали чимало християн, включно із паризьким архієпископом Жоржем Дарбоєм.

29 травня кілька католицьких єпархій організували мирну пам’ятну процесію. У суботу на бульварі Менільмонтант, близько трьох сотень людей зібралися, щоб вшанувати пам’ять католицьких мучеників. Вони планували ходу за участю вірян п’яти парафій та деяких єпархіальних асоціацій, що мала простягнутися на 4 кілометри до парафії Нотр-Дам де Отаж (саме там 150 років ліворадикальні бойовики розстріляли 49 християн-заручників).

Коли процесія дійшла до кладовища Пер-Лашез до них вийшли «демонстранти-комунари», які несли червоні прапори. Саме тоді група молодих людей, що належать до місцевих антифашистів, напала на процесію. Вони штовхали вірян, викрикували образливі гасла і кидали в них пляшки, каміння, частини огорожі та сміттєві баки. Серед учасників християнської акції було чимало матерів з дітьми та людей похилого віку, але це не зупинило нападників. За даними CNews з посиланням на Le Figaro, внаслідок нападу антифа один чоловік у віці за 60 років отримав серйозну травму черепа і був госпіталізований.

Нападники викрикували «Смерть фашизму!», зривали банери та били парафіян. Це був наочний приклад ультралівого терору, який у всьому бачить «фашизм», навіть у мирній сімейній християнській ході. Аналогічні дії час від часу трапляються в США та країнах Латинської Америки, де ліві угрупування переходять до тактики прямого терору. Цікаво, що ця жорстокість не знаходить засудження міжнародних «правозахисних» організацій і навіть ООН висловлює підтримку американській «Антифа», попри численні акти насильства й терору проти звичайних американців.

Суботній напад на католиків, як і сотні інших за останнє десятиліття, є результатом тривалої секуляризації та витіснення релігії на маргінес. Коли християни стають спостерігачами, а не творцями майбутнього, коли їх релігійна ідентичність в політичному плані не вартує нічого, то отримуємо країну і владу, для якої свобода віросповідання так само не вартує нічого.

За останні роки Франція стає дедалі більш небезпечною для християн. З одного боку, системно зростає кількість випадків вандалізму і нападів на церкви з боку мігрантів з ісламських держав; з іншого боку, культурне протистояння всередині самого французького народу націлене на знищення всього традиційного (включно з релігією). Влада Франції все ще рухає країну до мультикультуралізму, нехтуючи інтересами консервативної частини суспільства.