На Рівненщині майстриня вишила найбільше Євангеліє в світі

Україна здавна славиться своєю вишивкою. Окрім традиційних сорочок і рушників наші майстри вміють вишивати навіть книги. Рівненська майстриня Олена Медведєва встановила черговий рекорд. Вона створила унікальний екземпляр Євангелія від Матвія, вручну вишитий і визнаний представниками Національного реєстру рекордів України найбільшою такого книгою (до того ж аналогів немає ніде в світі). Рекорд внесений і до «Книги рекордів Гіннеса».

Книга містить 60 сторінок та важить 9,4 кілограма. Олена Медведєва вишила понад 88 тисяч символів в своїй власній техніці «стебнівкю». Основні кольори вишивки традиційні для України – чорний і червоний. За словами майстрині, найскладніше було правильно розмістити тест на сторінці (щоб розділи виглядали гармонійно), а також вишити текст без помилок.

Олена Медведєва давно відома створенням оригінальних книг: вишиті, різьблені, мереживні, із соломи шкіри та навіть з бурштину. Це твори класичної української літератури, а також всі чотири Євангелія. Рекордне Євангеліє та інші унікальні книги можна побачити в музеї Уласа Самчука у Рівному.

Джерела: https://suspilne.media/195402-znovu-rekord-evangelie-visite-rivnankou-viznali-najbilsou-takou-knigou-u-sviti/

https://www.youtube.com/watch?v=eVVmygKDYX8

http://vse.rv.ua/article/rivnenska-majstrina-olena-medvedeva-potrpila-u-knigu-nacionalnij-reestr-rekordiv-ukraini-2022.html

Фото: Суспільне Рівне

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required