logo

«Ми маємо ворога, який хоче знищити нас не лише фізично, а і наш розум» — Чарльз Уайт

22 квітня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

«Ми маємо ворога, який хоче знищити нас не лише фізично, а і наш розум» — Чарльз Уайт. На 56-ий день війни, зі студентами Академії зустрівся професор Уайт, який вірно підтримує українців як в часи миру, так і війни. Відвідавши Україну влітку минулого року, він особливо болісно сприймає війну і щиро молиться за перемогу над ворогом.

Духовний і фізичний ворог, сказав професор, намагається не лише зруйнувати життя, але і нашкодити нашому розуму. «Наш розум, – додав він, – є інструментом Христа». Розум формує культуру. І від того, якою є ця культура — залежить навіть хід війни.

Битва за душі та розум така ж важлива, як і будь-яка битва в світі. «Ворог атакує культуру, – сказав професор Чарльз цитуючи Льюїса, – А Бог хоче, щоб ми побудували хорошу культуру! Це передбачає вміння зупинити погану культуру, яка руйнує життя людей. Це також битва за душу!».

Одна з ймовірних причин, чому був знищений російський крейсер «Москва», ілюструє Чарльз Уайт, полягає в поганому прояві російської культури. Побачивши небезпеку, солдати нижчих рангів не мали права приймати рішення, не отримавши прямого наказу від старших. Східна цивілізація, яка не шанує особистість людини, вимагала реакції однієї, обраної людини — і ця заминка коштувала життя людей на крейсері. В той час, як в християнській культурі Заходу кожна душа важлива, в Східній — одне життя не має такої цінності.

Зрозумівши різницю між руйнівною культурою та хорошою, ми відповідаємо за те, аби свідомо сприяти хорошій. Це передбачає створення музики, картин, написання творів, дослідження науки, створення винаходів, та багато іншого! Прикладом цього є християнин Девід Ларсон, який будучи психіатром, зміг емпіричним методом довести, що серед християн є більше ментально здорових людей, ніж серед нерелігійних людей. Його внесок в хорошу культуру сприяв розбиттю теорії Фрейда про те, що релігія робить людей слабкими.

Але як сприяти хорошій культурі в час війни?

«Для розвитку розуму немає максимально зручного часу», – сказав професор. Він навів приклад Архімеда, який опинившись в облозі не гасав в паніці, але усвідомивши що він може і не може зробити, повернувся до математики.

Ми маємо ворога, який хоче нас знищити не лише фізично, а й наш розум. Диявол веде боротьбу, аби зруйнувати нашу душу та мозок, як інструмент Христа. І наше завдання просте: встояти! Допоки ми можемо читати, щось вивчати, створювати, і навіть в час війни не занепадати духом — наш розум працює на перемогу.

Разом встоїмо!